Kto zostanie starostą?

481
Nowa koalicja rządząca czy koalicja cieni?
Nowa koalicja rządząca czy koalicja cieni?
Nowa koalicja rządząca czy koalicja cieni?

Oznaczałoby to, że już wyłoniła się koalicyjna większość w radzie. Tymczasem sesję zwołała – i zaproponowała tematy obrad – grupa sześciu radnych popieranych przez PiS i KWW Marka Długozimy Skuteczni dla rozwoju: Mariusz Szkaradziński, Łukasz Budas, Jerzy Trela, Jan Hurkot, Waldemar Wysocki i Bogusław Rubaszewski. W sumie ugrupowania te mają tylko dziesięć głosów w dwudziestojednoosobowej radzie. Ich kandydaci muszą więc uzyskać poparcie przynajmniej jednego członka dotychczasowej koalicji.

Jednak sygnatariusze wniosku o sesję, z którymi udało nam się skontaktować: Budas, Wysocki i Szkaradziński,  nie tylko nie potrafili podać nawet nazwiska kandydata na starostę, ale też powiedzieć, czy mają swoich kandydatów na wakujące stanowiska.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kandydatem PiS ma być Wysocki.

Tymczasem w piątek wieczorem starosta Robert Adach poinformował nas, już wszystkich jedenastu radnych z PO i PSL  podpisało umowę koalicyjną „ze wspólnymi rozwiązaniami kadrowymi. Jeśli nie ma wśród radnych koalicji „Judasza”, to oni przejmą władzę. W wersji PO-PSL starostą ma zostać Robert Adach, a zastępcą Małgorzata Matusiak lub Sławomi Błażewski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here