Znamy już niektórych zwycięzców.

406

Pełne wyniki poznamy pewnie dopiero rankiem. W NOWej we wtorek postaramy się opublikować już pełne wyniki na wszystkich kandydatów. Przedstawimy także nowych radnych i zwycięzców wyborów na wójta lub burmistrza, o ile nie będzie dogrywki.

Ale już teraz możemy podać, że najlepszy wynik osiągnął burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, który z naszych wstępnych ustaleń zdobył około 85% głosów.

Bezkonkurencyjny okazał się również burmistrz Trzebnicy Marek Długozima. Z dużym zapasem przekroczył próg 50 procent, a więc na pewno w Trzebnicy nie będzie drugiej tury.

W pierwszej turze wygrał też zdecydowanie Robert Lewandowski, który otrzymał blisko 66% poparcia.

Druga tura będzie za to w Obornikach Śl., a rywalizować z sobą będą Arkadiusz Poprawa i obecny burmistrz Sławomir Błażewski. Około godziny 24.00 około 1700 głosów miał Poprawa, a około 1500 Błażewski. Jednak były to tylko cząstkowe wyniki z kilku komisji.

Druga tura odbędzie się także w Zawoni. I tu mamy pewną niespodziankę. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji o fotel wójta będą walczyć: Robert Borczyk, który zdobył 810 głosów i Agnieszka Wersta, która otrzymała 623 głosy. Trzecie miejsce zajął Piotr Grucela z 603 głosami, a czwarte Paweł Faraniec na którego głosowało 362 osoby. Nie znamy wyników piątego kandydata czyli Tadeusza Grzybowskiego.

W Wiszni Małej zdecydowanie wygrał obecny wójt Jakub Bronowicki, który pokonał swą konkurentkę Magdalenę Szymczuk.

Pamiętajmy jednak, że są to wyniki nieoficjalne.

Jeśli chodzi o radnych to wiemy też, że w gminie Trzebnica zdecydowanie wygrali radni z ugrupowania burmistrza Długozimy i na pewno zdobyli większość w 21 osobowej radzie, a więc będą mogli rządzić samodzielnie. Zdecydowaną porażkę ponieśli natomiast kandydaci z komitetu „Trzebnica ponad podziałami” oraz kandydaci PiS, choć gdyby w wyborach startowali wspólnie lub nie wystawiali sobie nawzajem kandydatów, to mogłoby się okazać, że ich kandydaci zdobyliby mandat. W większość okręgów suma głosów kandydatów PiS i TpP była większa niż zwycięzca z komitetu Skuteczni dla Rozwoju.

Więcej już w najbliższym wydaniu NOWej.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here