Wybory samorządowe 2014. W lokalach wyborczych zaczyna robić się tłoczno…

180
Z archiwum
glosowanie-wybory-2014-male
Około godziny 16.30 w lokalu wyborczym przy ul. Św. Jadwigi w Trzebnicy panował spory ruch…

Dzisiaj wybieramy radnych gmin, powiatu, sejmiku oraz wójta lub burmistrza. Jak ważne są to wybory chyba każdy już wie. To właśnie od samorządu zależy wiele przyziemnych spraw, które bezpośrednio dotyczą nas wszystkich. To radni gminy decydują, jakie zapłacimy lokalne podatki, ile będziemy płacić za wodę, ścieki czy śmieci. To od nich zależeć będzie czy wyremontowana zostanie dana ulica lub chodnik.

Samorząd to jednak nie tylko inwestycje, to także scalanie lokalnego środowiska. Tworzenie warunków do powstawania nowych, dobrze płatnych miejsc pracy. Rozwijanie kultury i sportu, a także dbanie o warunki edukacyjne naszych dzieci.

Warto więc zastanowić się na kogo chcemy oddać swój głos. W powiecie, jest wiele banerów, plakatów i haseł wyborczych. Wiele z tych obietnic pewnie nigdy nie zostanie społenionych. Pamiętajmy, że lokalnych polityków możemy rozliczać właśnie co 4 lata…

Po godzinie 16.00 frekwencja, przynajmniej w trzebnickich lokalach wyborczych zaczęła rosnąć. Dla przykładu w budynku gimnazjum, przy ul. Św. Jadwigi około 16.30 panował nawet spory tłok. Mieszkańcy otrzymywali karty i stali w kolejce do kotar. Tam w ciszy i spokoju mogli oddać swój głos.

Na razie wszystko przebiega bez żadnych incydentów. Pamiętajmy, że lokale wyborcze czynne są tylko do godziny 21.00, a więc na oddanie wzięcie udziału w wyborach zostało już tylko niespełna 3 godziny.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here