Młodziczki do przodu, a kadetki wciąż stoją w miejscu

138

Sobotnie spotkanie odbyło się w trzebnickiej hali ZAPO. Przeciwniczkami naszych siatkarek był Impel Gwardia Wrocław, czyli jak na razie najlepsza drużyna tegorocznej ligi dolnośląskiej. Oj, nie był to najlepszy występ Gaudianek, wręcz chyba gorzej już być nie mogło. Dziewczyny po prostu stały jak wbite w parkiet. Co najlepsze i Gwardia nie grała na ich normalnym poziomie, więc można było to wykorzystać. Niestety nie udało się. Właściwie brakowało każdego elementu gry, a to też dlatego, że przy serwach wciąż pozostawały przeciwniczki. Mogłyśmy liczyć tylko na ich błąd, a kiedy już piłka była po naszej stronie i tak nie udawało się tego wykorzystać. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Impelu (w setach 25:11, 25:7, 25:11), a Gaudia nadal pozostaje na ostatnim miejscu grupy I Dolnośląskiej Ligi Kadetek.

Doskonale natomiast poradziły sobie trzebnickie młodziczki. W niedzielę, 23 listopada rozegrały dwa mecze na własnym terenie. Rozpoczęło się od spotkania z MKS Świdnica. Pomimo przegranego pierwszego seta, dzięki tie braekowi dziewczęta z Gaudii urwały przeciwniczkom jeden punkt. Mecz rozegrano w pięknym stylu, ostatecznie kończąc wynikiem 2:1 dla świdniczanek, w setach 25:13, 18:25, 15:12.

Kolejne spotkanie nie pozostawiło już wątpliwości, że nasze Gaudianki zasługują na miejsce w finałowych rozgrywkach. Z wielką klasą i łatwością poradziły sobie z SL „Solar” RP Nowa Ruda, pokonując przeciwniczki 2:0, w setach do 15 i 17. Tu nie zabrakło już niczego: doskonała zagrywka wszystkich zawodniczek, odbiór, rozegranie bez większych zastrzeżeń, a także doskonałe ataki dziewcząt doprowadziły zespół na drugie miejsce w półfinałach Dolnośląskiej Ligi Młodziczek.

Oby tak dalej. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki i kibicować Gaudii. Miejmy nadzieję, że kadetki podniosą się, zmobilizują i zaczną w końcu grać. Oby młodziczki pozostały przynajmniej na takim poziomie na jakim są, a wszystko będzie dobrze. Mamy jeszcze dwie kolejki fazy półfinałowej, więc wszystko może się wydarzyć. Nie zmienia to faktu, że znajdując się w miejscu, w którym są, odniosły już spory sukces.