Polonia i Piast bez punktów

175

Piast Żmigród po niezwykle udanym początku bieżącego sezonu popadł w marazm. Podopieczni trenera Grzegorza Podstawka przegrywali coraz więcej meczów, co powodowało systematyczny spadek w ligowej tabeli. W sobotę żmigrodzianie udali się na przedmieścia Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie mieli do rozegrania pojedynek z Piastem Karnin. Na inaugurację sezonu 2014/2015 w Żmigrodzie pojedynek między tymi drużynami zakończył się remisem 1:1.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była wyrównana i obfitowała w wiele ambitnych pojedynków zawodników w środkowej strefie boiska. Jednak to żmigrodzianie stworzyli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Najbliżej szczęścia był najskuteczniejszy snajper żmigrodzian Adrian Bergier, lecz piłka po jego strzale poszybowała nad bramką gospodarzy. Rywale również byli blisko zdobyczy bramkowej, ale błąd Artura Monasterskiego w ostatniej chwili naprawił Patryk Gołębiewski.

Po zmianie stron gole już padły. W 61 minucie gospodarze wykorzystali błąd żmigrodzkiej defensywy i wyszli na prowadzenie. W 83 minucie było już 2:0, ale piłkarze Piasta nie składali broni i próbowali zmienić niekorzystny rezultat. W 90. minucie gry honorowe trafienia dla ekipy z „Doliny Baryczy” zaliczył Dominik Piotrowski. Była to 10. porażka podopiecznych trenera Grzegorza Podstawka w bieżącym sezonie i co ciekawe 8. na terenie rywali.

Również w sobotę rywalizowali piłkarze Polonii Trzebnica, którzy udali się do Świdnicy. Jak się okazało miejscowa Polonia-Stal okazała się zbyt mocna dla drużyny trenera Sławomira Kołodzieja i zaliczyła efektowne zwycięstwo. Świdniczanie w pierwszych 45. minutach gry zaaplikowali Polonii jednego gola, a po zmianie stron dołożyli jeszcze 5 i ostatecznie trzebniczanie przegrali aż 0:6. Niestety statystyki ekipy ze „Wzgórz Trzebnickich” po pierwszej części sezonu nie są zadowalające: jedno zwycięstwo, 2 remisy i aż 15 porażek.

Teraz przed III ligą dolnośląsko-lubuską długa przerwa zimowa. Do walki o ligowe punkty wszystkie zespoły wrócą w połowie marca 2015 roku.

Piast Karnin Gorzów Wielkopolski – Piast Żmigród 2:1(0:0)

Żmigród: Przemysław Łukasik – Artur Monasterski, Patryk Gołębiewski, Filip Kendzia, Ernest Balicki (75` Szymon Sołtyński), Grzegorz Mazurek, Kamil Pilarski, Sebastian Zagórski, Dominik Piotrowski, Piotr Mrowiec (75 Kamil Niedźwiedź), Adrian Bergier.

Bramka dla Piasta: 2:1 Piotrowski (90).

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 6:0 (1:0)

Polonia: Karol Buchla – Dariusz Zalewski, Tomasz Szczepek, Maciej Waliszczak (60` Jakub Sudor), Piotr Czarnecki (55 Szymon Mokrzycki), Piotr Reczka, Sławomir Kołodziej, Oskar Caliński (45 Kacper Belica), Jakub Dmuch, Sebastian Kościuk (60 Przemysław Marduła), Rafał Bucki.