Ogień po raz czwarty najlepszy na Dolnym Śląsku!

158

W sobotę (16 listopada) do Lubina zjechały się najlepsze męskie zespoły siatkarskie z całego województwa dolnośląskiego podlegające strukturom Ludowych Zespołów Sportowych. Wśród 8 ekip, które przebrnęły wcześniej eliminacje gminne, powiatowe i strefowe był również reprezentant powiatu trzebnickiego Ogień Żmigród. W lubińskiej hali sportowej uczestnicy wielkiego finału zostali podzieleni na dwie grupy w których rywalizowali systemem „każdy z każdym”. W sumie w fazie grupowej rozegrano 12. meczów, a każdy z nich trwał do dwóch wygranych setów.

W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Aleksandra Wrońskiego rywalizowali z UKS „Średzianin” Środa Śląska. Po pierwszym zwycięskim secie 25-22, nadszedł czas lekkiej dekoncentracji i w drugiej odsłonie rywale doprowadzili do wyrównania wygrywając 25:23. W takiej sytuacji do wyłonienia zwycięskiej ekipy potrzebny był 3 set, a w nim żmigrodzianie zdeklasowali przeciwnika 15:7. Dwa kolejne pojedynki grupowe Ognia nie były już tak zacięte i zakończyły się pewnym zwycięstwami. Najpierw siatkarze z gminy Żmigród pokonali strzelińskie Tygrysy 2:0, a później nie dali szans występującemu w roli gospodarza LZS Lisice, zwyciężając również 2:0. Zwycięzcy grup otrzymywali przepustkę do wielkiego finału.

W decydującym starciu Ogień rywalizował z reprezentantem powiatu jeleniogórskiego UKS „Sokoliki” Janowice Wielkie. Pierwszy set zakończył się wygraną rywali 25:23 i wydawało się, że żmigrodzianie już nie zdołają obronić mistrzowskiego tytułu. Nic bardziej mylnego! Drużyna trenera Wrońskiego po raz kolejny pokazała swój ambitny charakter i w dwóch kolejnych odsłonach nie dała żadnych szans przeciwnikom wygrywając  25:21 i 15:0. Po popularnym w siatkarskim światku „ostatnim” cała żmigrodzka ekipa eksplodowała radością i miała do tego pełne prawo, gdyż tytuł Mistrza Dolnego Śląska LZS wywalczyła po raz czwarty z rzędu! W uroczystym zakończeniu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a trzy drużyny z podium dodatkowo odznaczono medalami.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Cieszymy się z kolejnego naszego wspólnego sukcesu. W fazie grupowe tylko pierwszy mecz był wyrównany i musieliśmy troszkę pomęczyć się z rywalem, ale dwie kolejne partie upłynęły pod naszą kontrolą. Finał zaczęliśmy nie najlepiej, ale na szczęście po pierwszym przegranym secie, zespół zdołał pozytywnie zareagować i  odrobiliśmy z nawiązka  straty, co w efekcie dało nam  czwarty tytuł mistrzowski. Dziękuję wszystkim chłopakom za ambitną postawę w tym turnieju – powiedział trener żmigrodzkiego Ognia Aleksander Wroński.

Kadra ULKS „Ogień” Żmigród: Aleksander Wroński (trener), Szymon Wroński, Marek Wieczorek, Mateusz Cichosz, Marek Grys, Jacek Kuriata, Łukasz Górski, Daniel Andrzejewski, Przemysław Salej, Łukasz Husarz, Krzysztof Gałuszka, Kamil Rudnicki.