Przerwany mecz Malinka – Start Strzeszów

481

Drużyna ze Strzeszowa przystąpiła do tego meczu w składzie tylko 7 zawodników.  Sytuacja w drużynie Startu musiała być tak tragiczna jeśli atakujący tej drużyny Marek Bociek musiał wystąpić w roli bramkarza. Pierwsze rozegrania wcale nie wskazywały, że na boisku mamy wyraźną przewagę ilościową zawodników jednej z drużyn. Choć Malinka „okupowała” od pierwszej minuty część boiska pod bramką rywali to do czternastej minuty nie mogła pokonać obrony rywali. W tym czasie zobaczyliśmy dwie groźne kontry strzeszowian, mogące zakończyć się golem, gdyby ich atakujący otrzymał na czas wsparcie swych kolegów. A tak cały jego wysiłek poszedł na marne. Dopiero w 14 minucie gospodarze ruszyli grupą czterech zawodników, a Rafał Obala, będąc w posiadaniu piłki ograł obrońcę i z czystej pozycji zdobył pierwszą bramkę. Za dwie minuty została przeprowadzona następna szarża na bramkę Startu i zobaczyliśmy drugiego gola w wykonaniu Kamila Foltyna. Utrata tej bramki załamała morale zawodników Startu. Z każdą minutą obserwowaliśmy słabnącą ich obronę i coraz szybsze ataki gospodarzy. Worek z bramkami stał już otwarty a do niego wrzucali gole: znów Rafał Obala, Tomasz Moskal i Artur Jurzysta.

Choć od dwudziestej minuty meczu gospodarze niepodzielnie panowali na boisku to rywale dwa razy zagrozili gospodarzom kontrami. Ich atakujący szybkimi spurtami pokonywał obronę i zagrażał bramce Malinki. Będąc sam na sam z bramkarzem nie zdołał jednak w biegu oddać celnego strzału. Były to widowiskowe rozegrania siedmioosobowej drużyny.

Gdy na 5 minut przed przerwą kontuzji uległ zawodnik ze Strzeszowa, sędzia zmuszony został, przy stanie 5:0 zakończyć mecz, ponieważ przepisy nie pozwalają by w składzie jednej z drużyn występowało mniej niż siedmiu graczy. Obie drużyny: bez żalu pokonani i bez entuzjazmu zwycięzcy zeszły z boiska.

Zwycięska Malinka wystąpiła w składzie: Kamil Cebula, Bartek Świst, Tomasz Marycz, Wojciech Margoz, Artur Jurzysta, Tomasz Grześ, Kamil Foltyn, Krzysztof Ziętek, Piotr Krywiński, Tomasz Moskal, Patryk Staroń, Rafał Obala, Kamil Grudzień, Adrian Guglicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here