Jesteśmy już uczniami – pasowanie w Szewcach

238

Pierwszoklasiści z Szewc długo musieli czekać na przyjęcie do społeczności szkolnej, ale wielki dzień wreszcie nadszedł i w czwartek, 6 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się doniosła uroczystość. Najważniejszymi jej uczestnikami było 31 uczniów dwóch pierwszych klas. Kandydaci odświętnie ubrani w tradycyjne szkolne stroje zaprezentowali program artystyczny, w którym zaśpiewali wiele piosenek od dawna pilnie ćwiczonych pod czujnym okiem wychowawczyń klas Eweliny Kowalskiej i Przemysławy Rumin.  Następnie podziękowali rodzicom za trud włożony w wychowanie swoich dzieci.

Teraz nadeszła długo oczekiwana chwila i w obecności bliskich, starszych kolegów i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Jakub Bronowicki, wójt gminy Wisznia Mała i Karolina Kempiszak, kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych, maluszki złożyły ślubowanie, po którym dyrektorka szkoły Anna Białecka wielkim ołówkiem pasowała ich na uczniów.
Potem nastąpił równie podniosły moment: ksiądz Mariusz Bąkowski poświęcił świeżo upieczonym uczniom plecaki z przyborami szkolnymi, które odtąd towarzyszyć im będą codziennie. Jeszcze zaśpiewano kilka piosenek. Wzruszone spojrzenia rodziców wyraźnie mówiły iż wiedzą, że ich dzieci są już duże, że lata beztroskiego dzieciństwa bezpowrotnie dla nich minęły, a teraz nadszedł czas obowiązków i wytężonej nauki. Prosta to droga ku dorosłemu życiu.
Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz prezenty: słodycze, przybory szkolne i sprzęt sportowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here