Dwie kolejki – mało punktów

84

Przegrane mecze obornickiego Boru

W kolejce rozegranej 11 listopada, oborniczanie przegrali na wyjeździe z zespołem Wiwy Goszcz 0:5.

Byliśmy zespołem słabszym w każdym aspekcie i zasłużenie przegraliśmy. Drużyna z Goszcza dominowała na boisku, stwarzając sobie cały czasy sytuacje do zdobycia bramki, z których 5 wykorzystała. My tez mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Widać, że Wiwa gra o awans, a my o utrzymanie – powiedział nam Kornel Delczyk, prezes KP „Bór” Oborniki Śląskie

W niedzielę z Orłem Sadków przegraliśmy niezasłużenie, ponieważ byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Prowadziliśmy 1:0 – po dośrodkowaniu Rafała Masickiego piłkę głową do bramki skierował Dawid Molski. Za chwilę goście wyrównali po karnym, bo sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym. No i nie zamierzali spuszczać z tonu. Po składnej akcji napastnik Sadkowa strzelił z pola karnego w róg bramki. Nas to jakoś specjalnie nie podłamało, bo ostatnio często musimy odrabiać straty. Przed końcem pierwszej połowy szarżującego w polu karnym Molskiego nieprzepisowo zatrzymał obrońca gospodarzy i sędzia odgwizdał rzut karny.  Byłem skutecznym wykonawcą jedenastki i do przerwy mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2.

Po przerwie walka toczyła się głównie w środku pola. Grząskie boisko nie nadawało się do finezyjnej gry. Goście wykorzystali jedną z sytuacji w drugiej połowie, kiedy po błędzie bramkarza i defensywy straciliśmy kolejną bramkę. Do końca meczu rezultat się nie zmienił pomimo kilku bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W tym spotkaniu zabrakło kilku podstawowych zawodników, między innymi: Tomka Wasiaka, Michała Jankowiaka, Wojtka Jankowskiego, Sebastiana Saweczko – powiedział prezes.

Skład  Boru w niedzielnym meczu: Mateusz Nowak, Marek Mielnik, Mateusz Chatys, Sławomir Kuczek, Rafał Masicki, Kornel Delczyk, Szymon Delczyk, Mateusz Matraszek, Mateusz Fiłon, Dawid Molski, Konrad Zdeb ( w 45 minucie Hubert Miara za Mateusza Matraszka, a Damian Popiel za Mateusza Chatysa).

Dwie porażki Dolpaszu

W rozegranym 15 listopadameczu XVI kolejki ligi okręgowej Dolpasz przegrał na własnym stadionie z Wiwą Goszcz 1:4. Bramkę honorową dla skokowskiego zespołu w 33 minucie spotkania zdobył Konrad Tabak. Mimo wielu oczek dzielących obie drużyny w ligowej tabeli początek spotkania był bardzo wyrównany. Chociaż Dolpasz częściej gościł pod bramką przeciwnika, to już w 18 minucie spotkania piłkarze z Goszcza wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił zawodnik gości – piłka minęła całe pole karne i ani bramkarz, ani żaden obrońca skokowskiej drużyny nie zdołali zareagować w odpowiednim czasie. Siedem minut później drużyna z Goszcza zdobyła kolejnego gola, również po stałym fragmencie gry. Tym razem czekający na 16 metrze obrońca Wiwy bardzo efektownym strzałem pokonał Suchackiego. Reakcja Dolpaszu, była niemalże natychmiastowa, w 33 minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym znakomicie zachował się Tabak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem dał nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Radość ze strzelonej bramki nie trwała długo – w 36 minucie kibice na skokowskim stadionie zobaczyli niemalże kopię drugiej bramki w wykonaniu tego samego zawodnika gości, który równie efektownym starzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie 3:1 zespołowi z Goszcza. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie, a podłamany stratą bramki Dolpasz, został zepchnięty do defensywy.

W drugiej części spotkania skokowianie chcieli odwrócić losy spotkania. Coraz częstsze ataki podopiecznych Ireneusza Pischinga dawały nadzieję na bramkę kontaktową. Doskonałe sytuacje do zdobycia gola mieli m.in. Tabak, Bandrowicz oraz Konopacki. Niestety szybki kontratak w 80 minucie pozwolił zespołowi gości podwyższyć wynik spotkania na 4:1. Mimo kilku dobrych akcji z obu stron, wynik do końca nie uległ zmianie i zawodnicy Dolpaszu ponownie musieli opuszczać stadion ze spuszczonymi głowami.

Dolpasz:  P.Suchacki – R. Górnicki, P. Kaczałko, T. Figura, K. Kanownik ( 84` A. Moskal) , P. Gołaś ( 87` K. Płatek), K. Tabak , H. Gawłowski , P. Konopacki, M. Beśka ( 46` I. Bandrowicz), M. Kiepul ( 62` K. Żyża)

W meczu XV kolejki ligi okręgowej Dolpasz przegrał w meczu wyjazdowym z KS Łozina 1:3. Jedyną bramkę dla skokowskiej drużyny zdobył Piotr Konopacki.

Dolpasz podobnie jak w poprzednim meczu stracił bardzo szybko dwie bramki, bo już w 5 i 11 minucie (relacja pochodzi ze strony www.dolpasz.skokowa.pl).

Derby powiatu

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12, na stadionie w Obornikach Śląski miejscowy Bór podejmie Dolpasz Skokowę. Na to niecodzienne wydarzenie sportowe organizatorzy zapraszają wszystkich fanów piłki nożnej.