Sokół był blisko czołówki

75

Podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego w trwającym sezonie mają za sobą wiele zmiennych momentów. Po niezbyt udanym początku rozgrywek,  miała miejsce niesamowita seria aż 7. meczów bez porażki. Niestety kiedy lipianie byli już bardzo blisko ligowej czołówki, trafiły się dwie przegrane. Przed tygodniem Sokół musiał uznać wyższość faworyzowanego KS Polkowice przegrywając 1:5, a w minioną sobotę w Wielkiej Lipie wygrał Orkan Szczedrzykowice 1:0. Jedyni reprezentanci powiatu trzebnickiego w tej klasie rozgrywkowej bardziej mogą żałować straty punktów w tym drugim spotkaniu, gdyż przy ewentualnym zwycięstwie zrównaliby się z trzecim w tabeli… Orkanem.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była bardzo wyrównana i obfitowała w wiele pojedynków o piłkę w środkowej strefie placu gry. Druga odsłona tego spotkania wyglądała bardzo podobnie, tyle tylko, że zapisała w swoim biegu dwie bardzo istotne sytuacje, które wpłynęły na końcowy wynik. W 80. minucie gry szczedrzykowianie wyszli na prowadzenie, a 7 minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale niestety zabrakło precyzji.  W polu karnym gości sfaulowany został Filip Bienkiewicz, a do wykonania rzutu karnego przygotował się Marcin Pruchnicki. Niestety popularny kapitan Sokoła 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra głównego przestrzelił „jedenastkę” i ostatecznie lipianie przegrali z Orkanem 0:1.

To był prawdziwy mecz walki. Po zakończeniu spotkania nawet trener rywali mówił, że najsprawiedliwszy byłby podział punktów. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, ale nawet najlepszym zawodnikom świata takie sytuacje się zdarzają. Wydaje mi się, że w tym składzie osiągnęliśmy pozytywny wynik sportowy, ale nie ulega wątpliwości, że jeśli myślimy o lepszej wiośnie, to musimy wzmocnić zespół kadrowo – mówił po meczu kierownik zespołu z Wielkiej Lipy Stanisław Żuk.

W najbliższą sobotę (22 listopada) rozegrana zostanie awansem 16. kolejka z rundy wiosennej bieżącego sezonu 16. Załoga trenera Mirosława Drączkowskiego w tym dniu podejmie na własnym stadionie Granicę Bogatynia (godz. 13).

Sokół Wielka Lipa – Orkan Szczedrzykowice 0:1

Sokół: Paweł Piszcz – Łukasz Szmajda, Paweł Teodorowicz (71` Michał Banach), Mariusz Bełkowski, Marcin Pruchnicki, Patryk Jędrzejowski, Wojciech Ciołek, Filip Bienkiewicz, Marek Ludwiczak (80 Jakub Renosik), Radosław Bella, Mateusz Musiał (46 Kamil Frukacz).