Goran – pies na narkotyki

617

O tym, że w Trzebnicy potrzebny jest pies policyjny mówił Dionizy Dyjak podczas pierwszego wywiadu w NOWej, tuż po objęciu stanowiska komendanta trzebnickiej policji.Teraz obietnica komendanta się spełniła i komenda w Trzebnicy otrzymała psa.

Goran, bo tak ma na imię, to półtoraroczny owczarek niemiecki do zadań specjalnych. Jego prezentacja odbyła się w minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy. Policyjny pies, który obecnie razem ze swoim przewodnikiem przechodzi specjalistyczne szkolenie w Sułkowicach, będzie tropił środki odurzające – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy trzebnickiej komendy.

Pies został zakupiony dla trzebnickiej policji ze środków samorządu powiatowego. Owczarek niemiecki od miesiąca pod bacznym okiem swojego przewodnika, którym jest sierżant Andrzej Winkler, odbywa szkolenie specjalistyczne w centrum szkolenia psów policyjnych w Sułkowicach. Po przejściu całego cyklu szkoleniowego i zaliczeniu testu końcowego, Goran uzyska atest psa służącego do wykrywania środków odurzających.

– Jest to drugi pies policyjny w powiecie trzebnickim, ale pierwszy, który będzie zajmował się wykrywaniem środków odurzających. Jego psi kolega, również owczarek niemiecki o imieniu Sam, jest psem patrolowo – tropiącym i pełni na co dzień służbę na terenie gminy Żmigród – mówi Iwona Mazur.

Jak wiadomo w naszym powiecie policjanci dość często zatrzymują osoby, przy których znajdują narkotyki lub odkrywają całe plantacje konopi indyjskich. Miejmy nadzieję, że ten przemiły na pierwszy rzut oka psiak pomoże w zatrzymaniu niejednego handlarza narkotykami i innych osób, które zajmują się narkobiznesem. Do tej pory, do akcji, trzebniccy policjanci musieli wypożyczać psy, które na co dzień pracują we Wrocławiu, a teraz czworonożnego funkcjonariusza, o niezwykle wrażliwym nosie będą mieli w Trzebnicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here