Będzie nowa stacja benzynowa

290

Jakiś czas temu teren przylegający do ulicy siostry Hilgi Brzoski, dokładnie naprzeciw trzebnickich supermarketów został ogrodzony. Wielu trzebniczan zastanawiało się po co? Otóż powstanie tu kompleks usługowy, obejmujący stację benzynową z restauracją, myjnią oraz zakładem wulkanizacyjnym.

Inwestorem jest ukraińska spółka Rod-Nik, zajmująca się między innymi dystrybucją paliw. Nie wiadomo jednak czy stacja pozostanie miejscem dystrybucji firmy ją budującej, czy też odsprzeda ona inwestycję innej spółce dystrybucji paliw.

Jak dowiadujemy się w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, pozwolenie na budowę zostało wydane już kilka miesięcy temu i jest prawomocne. Na miejscu budowy jednak widać stagnację. Rozmawiając z pracownikami, których nie ma na razie zbyt wielu, dowiedzieliśmy się, iż inwestor czeka na dopełnienie formalności potrzebnych do budowy wszystkich instalacji, takich jak elektryczna czy wodno-kanalizacyjna. Dlatego też nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy rozpoczną się konkretne prace, a nie będzie ich mało. Pracownicy przebywający na terenie budowy, aby nie tracić czasu przygotowują już zbrojenia, które będą potrzebne przy wylewaniu fundamentów. Jak mówią, prace rozpoczną się od wykopania dołów na zbiorniki paliwa, a następnie wylania ław, na których staną budynki. Termin zakończenia inwestycji nie jest znany, ponieważ nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa załatwianie formalności i kiedy będą mogły ruszyć pierwsze prace. Nieoficjalnie jednak dowiedzieliśmy się, że budowa kompleksu ma potrwać około roku.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here