Kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Piotrkowiczkach

193

W tym roku uroczystości odbyły się bez udziału Strzelców. Ich nieobecność wytłumaczona została wyjazdem komendanta jednostki z grupą strzelców na Ukrainę. Ale wszystko odbyło się po staremu. Po mszy uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem, gdzie prowadzenie ceremoniału objął Michał Jan Wołoszczuk, wicedyrektor Zespołu Szkół w Szewcach, zapraszając do zabrania głosu wójta Jakuba Bronowickiego. Wystąpienie wójta skupiło się na tematyce historycznej i rozwoju samorządności lokalnej po 1989 roku. W tym roku dziewięć delegacji złożyło wiązanki kwiatów pod pomnikiem, m.in.: wójt i Rada Gminy, delegacje sołectw gminy, Uniwersytet Dorosłego Człowieka i szkoły. Dla przypomnienia należy dodać, że pod pomnikiem zostały umieszczone urny z najważniejszych pól bitewnych, jakie miały miejsce w XX wieku w Polsce i Europie, na których walczyli Polacy.

Nigdzie indziej w powiecie nie ma tak wspaniałego spotkania uczestników uroczystości jak w Piotrkowiczkach. W miejscowym Domu Kultury zebrani uczestniczyli następnie w części artystycznej, przy okazji korzystając z biesiadnego poczęstunku. W tym roku zastawiono stoły szwedzkie, a na nich smakowity bigos dla zgłodniałych, a dla łasuchów ciasta. Nad przygotowaniem stołów pracowały panie sołectwa Piotrkowiczki.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie Gimnazjum z Szewc. Nie zabrakło w niej występów znanych zespołów.: Chóru OKSiR pod kierownictwem Mateusza Franczak oraz zespołów ludowych: Szymanowianie i Strzeszowianki. A gościnnie zaśpiewał chór Piastuny z Wrocławia. Całość obchodów Święta Niepodległości przygotował Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here