Ukradł, bo… bolały go nogi

117

W jednej z miejscowości w powiecie trzebnickim doszło do kradzieży roweru.

Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony w godzinach rannych zauważył nieznanego mężczyznę, który jedzie na jego rowerze. Sprawca został ujęty przez obywatela i przekazany mundurowym. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami podejrzany wyjaśnił, że ukradł rower, ponieważ… bolały go nogi i chciał dojechać nim do autobusu – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Ponadto policjanci ustalili, że 35-letni mężczyzna ma jeszcze związek z włamaniem do garażu w miejscowości Wisznia Mała, gdzie łupem złodzieja padły markowe rowery o wartości blisko 3,5 tys. zł. Wówczas nieznany sprawca, wyłamując zamek, dostał się do wnętrza pomieszczenia, skąd skradł dwa rowery. Zatrzymany mężczyzna przyznał się śledczym do tego czynu.

Na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów i materiałów w tej sprawie sąd wydał postanowienie wobec mężczyzny o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Iwona Mazur.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here