Nie najgorszy początek rozgrywek półfinałowych

82

W niedzielę, 9 listopada rozpoczęła się w Jaworze runda półfinałowa Dolnośląskiej Ligi Siatkarskiej młodziczek. Zawodniczki Gaudii Trzebnica rozegrały dwa wyrównane mecze, ostatecznie jednak ulegając obu drużynom w tie breakach. Dziewczęta rozgrywały mecze swą podstawową szóstką, w składzie: Marlena Filip, Patrycja Kluga, Justyna Pażuch, Patrycja Sobieraj, Patrycja Zaraza oraz Karolina Natanek. Ryzykownie drużyna przyjechała do Jawora tylko z jedną rezerwową Marią Klugą.

Pierwszy mecz rozegrany z gospodyniami, drużyną KS „Olimpia” Jawor, po pierwszym secie, przegranym przez Gaudię do 17, nie wyglądał obiecująco. Pomimo powrotu do gry prawej atakującej Patrycji Sobieraj, kontuzjowanej w poprzedniej kolejce, gra jakoś się nie kleiła. Na szczęście przerwa miedzy setami pozwoliła zebrać siły Gaudiczkom, które ruszyły w drugim secie do ataku, pokonując przeciwniczki do 10. Tie break był bardzo wyrównany. Widać było, że obu drużynom zależało na zwycięstwie. Ostatecznie to Jawor triumfował, pokonując nasze dziewczęta 16:14.

Drugi mecz miał bardzo podobny scenariusz, jednak wymagał już większego zaangażowania od naszych zawodniczek. MKS Świdnica to niewątpliwie poważny przeciwnik. Pomimo wyrównanego meczu, przeciwniczki pokazały swoją wyższość. Pierwszy set co prawda nie był najgorszy. Gaudia całkiem nieźle radziła sobie z atakami świdniczanek, zagrywka też była nienaganna. Niestety ostatecznie set zakończył się rezultatem niekorzystnym dla Gaudii 19:25. W drugiej odsłonie nasze zawodniczki postanowiły się zrewanżować i pokazały klasę. Podobnie jak w pierwszym meczu w przerwie zebrały siły, by potem już tylko dzielnie walczyć. Ostatecznie set zakończył się wynikiem  25:16 dla Gaudii. Niestety w tie breaku MKS Świdnica nie pozwoliła trzebniczankom na zwycięstwo, pokonując je 15:10. Ten wynik sugeruje, że ze świdniczankami nie będzie łatwo wygrać.
Może nie był to wymarzony początek półfinałów, jednak nie wszystko stracone. Młodziczki MMKS „Gaudii” Trzebnica pokazały klasę oraz to, że są gotowe do walki. To dopiero początek rozgrywek półfinałowych, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Obecnie trzebnicka drużyna zajmuje trzecie miejsce w grupie, ale już za dwa tygodnie kolejne potyczki, miejmy nadzieję, że tym razem wygrane przez Gaudię.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here