Zawodnicy TKS „Korona” lepsi w każdym kolejnym meczu

280

Początek meczu był dość niemrawy, ale bardzo szybko zawodnicy Korony zmobilizowali się, osiągnęli przewagę i utrzymali ją już do końca. Każda próba przejęcia kontroli przez Żagiew kończyła się niepowodzeniem. Pod koniec pierwszej połowy było już na co popatrzeć: nasi chłopcy uwierzyli we własne siły, pracowali zespołowo i dobrze wykorzystywali sytuacje na boisku.

W drugiej połowie było już tylko lepiej, chociaż atmosfera momentami stawała się dość nerwowa. Zaowocowało to żółtymi i czerwonymi kartkami. Emocje były tak silne, że w pewnym momencie nasz zespół grał w mocno ograniczonym składzie: na boisku pozostało 4 zawodników (razem z bramkarzem). Ale nie było źle – nasi cały czas utrzymywali 10 punktową przewagę. Pod koniec meczu nastąpiła chwila dekoncentracji i Korona zaczęła tracić punkty, zaraz jednak powróciła pełna mobilizacja i chłopcy podjęli ładną zespołową grę.
Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem naszego zespołu – wynik brzmiał 36 do 25.
Trener trzebnickiego zespołu Józef Wojciechowski jest bardzo zadowolony z meczu: – Chłopcy są coraz lepsi. Są ambitni i pracowici, to ich największa siła. Od chwili powstania drużyny pokonali daleką drogę: nauczyli się odpowiedzialności za siebie i pracy zespołowej. W dzisiejszym meczu dość szybko przejęli kontrolę i utrzymywali stały dystans. Pojawiły się słabsze momenty, ale były to tylko momenty. Wiem, że są już gotowi na zwycięstwa. Nadszedł czas na przejęcie roli lidera.
Również prezes klubu Zenon Modliborski cieszy się z wygranej:- Od chwili powstania 4 lata temu, zespół systematycznie pnie się do góry. Po dzisiejszym meczu prawdopodobnie wyjdziemy na prowadzenie, bo jesteśmy jedyną drużyną bez straty punktów; wszystkie mecze mamy wygrane. To bardzo motywuje zawodników.
Skład TKS „Korona”: Rafał Grzesiak, Gabriel Mądry, Marcin Laprus, Paweł Szewczyk, Marcel Mitręga, Patryk Kalinowski, Łukasz Szkolny, Łukasz Matys, Paweł Nowak, Dariusz Myśliński, Paweł Grzesiak, Wojciech Modliborski.

     Skład MKS „Żagiew” Dzierżoniów: Robert Grodzicki, Artur Kuśnierz, Przemysław Pancerz, Norbert Ciszewski, Łukasz Galik, Mariusz Dymerski, Damian Żygadło, Damian Mateusiak, Piotr Kuciński, Mateusz Kempczyński, Adam Lodwi, Dawid Waś

W niedzielę, 16 listopada Trzebnicki Klub Sportowy Korona zagrał mecz wyjazdowy w Oleśnicy. Pomimo dużej determinacji naszych zawodników niestety nie był on dla nas pomyślny. Chłopcy bardzo się starali, było sporo dobrych akcji, utracone bramki wyrównywali, dochodzili do wyniku drużyny przeciwnej po 2-3 bramki. Jednak gospodarze byli w bardzo dobrej formie i pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem Oleśniczan 14:10. Pomimo takiego wyniku w drugiej połowie meczu zawodnicy Korony nie zrezygnowali z gry i ambitnie walczyli do samego końca. Jednak wbrew ich staraniom i ciężkiej pracy na boisku rywale okazali się tym razem silniejsi i mecz zakończył się ich zwycięstwem z wynikiem 27:20. Zdecydowanie nie był to wynik, jakiego życzyliby sobie nasi chłopcy, ale taki jest sport i zwycięzca może być tylko jeden. Korona zbiera teraz siły do kolejnej potyczki, a z niedzielnego meczu wszyscy wyciągną wnioski na przyszłość. Następny mecz zagrają za 2 tygodnie i wszyscy mają nadzieję, że tym razem fortuna będzie dla naszej drużyny przychylniejsza. W niedzielę na boisku w Oleśnicy nie zagrali Gabriel Mądry i Marcel Mitręga. Zastąpili ich: Mateusz Kobylański, Tomasz Spaliński i Paweł Gomółka.

[/hidepost] 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here