Baletnice z Sofiji znów na podium

508

W piątek, 7 listopada w kategorii solo zadebiutowało 10 dziewcząt: Alicja Czajkowska, Kinga Długosz, Amelia Drozda, Weronika Franczak, Oliwia Ołdziejewska, Emilia Rejman, Ala Rogowiec, Nikola Szymańska i Kaja Świderska.

Tancerki zaprezentowały krótkie układy przygotowane pod kierunkiem trenerek: Katarzyny Długosz, Barbary Książczyk i Katarzyny Oleksiak. Skromnie ubrane i gładko uczesane (takie były wymagania konkursu)- mogły czarować jurorów jedynie swoim talentem i umiejętnościami. W tym dniu uczestniczki nie walczyły o miejsca w konkursie, ich celem było otrzymanie jak najwyższej noty za swój występ. Wszystkie zapracowały na maksymalną ocenę.
Dzień później, w sobotę 8 listopada baletnice z Trzebnicy, Obornik Śląskich i Milicza zaprezentowały się w układach grupowych w kategoriach: open, modern dance, jazz dance oraz inne formy tańca. Perfekcyjny taniec, bajecznie kolorowe kostiumy i migoczące makijaże sprawiły, że każde wyjście na scenę naszych dziewcząt było przeżyciem dla publiczności i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Swoim doskonałym wyszkoleniem i wdziękiem wywarły ogromne wrażenie na jury mistrzostw i, pokonując ogromną konkurencję, zdobyły  puchary: 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe.,
Barbara Książczyk, jedna z trenerek Sofiji powiedziała o swoich uczennicach:- Dziewczęta pokazały wielką klasę. Do występu w mistrzostwach przygotowały się w ciągu 4 tygodni, gdy zwykle takie szkolenie zajmuje kilka miesięcy. Pomimo, że czasu miały tak niewiele, udało im się jeszcze raz udowodnić, że należą do czołówki. Jesteśmy z nich bardzo zadowolone i życzymy im wielu dalszych sukcesów.
My również jesteśmy dumni z naszych tancerek i życzymy im dalszych osiągnięć na scenach całego kraju.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here