Były wójt Andrzej Faraniec pisze list do mieszkańców

696

Oświadczam, że do tej pory nie zabierałem głosu w toczącej się kampanii wyborczej ale dziś postanowiłem ten głos zabrać. Obecny Wójt i kandydat na wójta w nadchodzących wyborach samorządowych Pan Robert Borczyk podczas tego spotkania, nie odpowiadał na zadawane pytania, co nie ukrywam wyprowadziło mnie z równowagi. Pytania były bardzo proste i dotyczyły spraw, które mnie oraz wielu mieszkańców naszej Gminy bardzo niepokoją i frustrują.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Czy Kontrakt dla Gminy jest dokumentem programowym jego komitetu wyborczego? A jeśli tak to dlaczego za pieniądze podatnika Kontrakt jest reklamowany: w telewizji – program „Teraz Wieś”, w prasie „Gmina Polska” a także na oficjalnej stronie Gminy Zawonia?

Dlaczego w ramach swojej kampanii wyborczej na facebook`u kieruje linkiem czytelników do Kuriera Trzebnickiego – do artykułu: „Regionalna Izba Obrachunkowa pod wrażeniem Urzędu w Zawoni”? Przecież kontrola obejmowała okres w którym to ja byłem wójtem.

Dlaczego chwali się, że spełnił obietnicę wyborczą i wybudował boisko wielofunkcyjne w Czeszowie, skoro jako Wójt był zobowiązany do jego wykonania, realizując uchwałę budżetową Rady Gminy Zawonia?  Projekt budżetu na rok 2013 był opracowany przeze mnie.

Nie otrzymałem niestety odpowiedzi…..

Najbardziej jednak niepokoi mnie swoboda obiecanek składanych przez Pana Wójta, żeby tylko utrzymać władzę.

Opracowanie i wdrożenie programu melioracji dla Gminy Zawonia – Wójt odpowiada „Będzie opracowany i wdrożony!”.

Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni – Wójt odpowiada „Będzie dofinansowanie!”

Budowa dróg i chodników – Wójt odpowiada „Będą drogi i chodniki!”

Potrzebny w ośrodku w Czeszowie ginekolog, kardiolog, chirurg – Wójt odpowiada: „Będzie! Sam napiszę projekt, aby Gmina mogła sfinansować etaty”.

Jak można tak okłamywać i mamić swoich mieszkańców – nie dziwię się, że później ludzie nie chodzą na wybory.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Pan Borczyk wyliczył najważniejsze inwestycje mijającej kadencji sugerując, że ma czym się pochwalić. Na 30 wymienionych pozycji zrealizował tylko kilka. Każdemu mieszkańcowi naszej Gminy, także i mi zależy na tym, aby każdy startujący w wyborach chwalił się tym, co rzeczywiście zrobił. Na tym właśnie polega uczciwość w stosunku do swoich wyborców.

W tym roku minęło 25 lat od upadku systemu komunistycznego. Od ćwierć wieku żyjemy w wolnej Polsce, ale czy właściwie korzystamy z wolności z takim trudem wywalczonej? Nasz wielki rodak św. Jan Paweł II zawsze nam przypominał, że wolność to wielka odpowiedzialność. Niestety obecnie wielu polityków narzuca nam fałszywy obraz wolności, a tym samym rzeczywistości – bez zasad i ograniczeń. Niestety to co się ostatnio dzieje w naszej Gminie jest parodią demokracji i to bardzo mnie i moich najbliższych boli.

[/hidepost]

1 KOMENTARZ

  1. W ostatniej kadencji Wójt i Rady Gminy podniosła podatki od nieruchomości o 100%. Proszę zastanowić się nad wyborem osób na stanowiska. Czy trafiły jakieś inwestycje na nasz teren? Na przykład wiatraki 1,5mil zł podatku dla Gminy, woda za darmo i oświetlenie. Ale po co zrobić skansen i rezerwat jak w dolinie Baryczy. Nawet postawienie kibla będzie zakazane.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here