Awanse dla strażaków

921

W czwartek 6 listopada, od wczesnych godzin porannych trwało robocze spotkanie strażaków z PSP w Trzebnicy. Po omówieniu spraw organizacyjnych przyszedł czas na wręczenie awansów. W tej uroczystej chwili obecny był również starosta trzebnicki Robert Adach oraz kapelan strażaków ks. Jacek Tomaszewski.

I tak, na wyższe stopnie służbowe zostali awansowani: mł. ogn. Dariusz Pęcherski  na stopień ogniomistrza, str. Marcin Micka na stopień starszego strażaka, str. Artur Walkowiak na stopień starszego strażaka. Na wyższe stanowiska służbowe awansowali: mł. kpt. Grzegorz Hurkasiewicz na stanowisko starszego specjalisty, asp. Anna Sokól na stanowisko starszego specjalisty, sekc. Piotr Pusz na stanowisko starszego ratownika – kierowcy, st.str. Marcin Micka  na młodszego ratownika – kierowcy, a także st. str. Artur Walkowiak – młodszego ratownika.

Przy okazji oficjalnego spotkania, komendant KP PSP w Trzebnicy Bogusław Brud wręczył również trzy medale dla strażaków, którzy wystartowali podczas wyścigu Mistrzostw Polski Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym, które odbywały się w Zawoni.

Pierwsze miejsce, wśród reprezentantów trzebnickich strażaków w zawodach „wyjeździł” Radosław Maśkiewicz, drugie Miłosz Borowski, a trzecie Piotr Pusz.

Robert Adach, który gratulował awansów i doskonałej formy fizycznej strażakom podkreślał, że Państwowa Straż Pożarna stanowi rdzeń zarządzania kryzysowego w powiecie.

–  Dzieje się tak przy wsparciu ochotników, którzy dzięki wam także intensywnie się szkolą – powiedział starosta i dodał, że otrzymał wniosek o pieniądze na dodatkowe wozy bojowe dla strażaków z Dolnego Śląska. Robert Adach mówił, strażacy oprócz doskonałego wyszkolenia powinni mieć również nowoczesny sprzęt, bo to w dużej mierze od nich zależy nasze bezpieczeństwo nie tylko w razie pożarów, ale i wypadków drogowych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here