Spotkanie samorządowców z prezydentem Wrocławia

499

Spotkanie miało na celu uzgodnienie pewnego zarysu drogi jaką chcieliby podążać włodarze powiatu, jeśli chodzi o zbliżenie się do Wrocławia. Poza prezydentem Rafałem Dutkiewiczem w rozmowach uczestniczyli m.in.: poseł Marek Łapiński, starosta powiatu trzebnickiego Robert Adach, kandydat na fotel burmistrza Trzebnicy Adam Gubernat oraz kandydat na fotel burmistrza Obornik Śląskich, wicestarosta Arkadiusz Poprawa.

Już w pierwszych słowach rozmów wspomniano o naszej, jakże często wspominanej w mediach, ścieżce rowerowej. Padła propozycja połączenia wrocławskiego pasa dla rowerów z powiatową ścieżką rowerową kończąca się w Psarach. Inwestycja mogłaby ruszyć na wiosnę 2016 roku. Niewątpliwie budowa tego odcinka jest potrzebna, gdyż przeprawa rowerem od Ronda Obrońców Grodna do Psar stanowi nie lada wyczyn. Starosta Robert Adach ma również nadzieję na rozszerzenie rynku usług hotelarskich, turystycznych, gastronomicznych w powiecie, ze względu na zwiększenie atrakcyjności regionu do czego właśnie mają przyczynić się ścieżki rowerowe

Poruszono również temat przyłączenia ościennych do Wrocławia powiatów do programu Urbancard. Prezydent Dutkiewicz wyraził gotowość do rozmów na ten temat i wprowadzenia pomysłu w życie. Być może byłoby to na tyle atrakcyjne rozwiązanie, że część osób dojeżdżających codziennie do Wrocławia zrezygnowałaby z samochodu na rzecz kolei czy autobusu.
Na spotkaniu nie zabrakło także tematów dróg w powiecie. Przez posła Marka Łapińskiego przytoczone zostały dane na temat budowy wyczekiwanej s5. Podobno nową drogą będziemy mogli się cieszyć za 3 lata. Arkadiusz Poprawa zapowiedział walkę o dobry dojazd oborniczan do Wrocławia. Robert Adach zaproponował również rozszerzenie zasięgu komunikacji miejskiej Wrocławia do ościennych miejscowości, tłumacząc iż nie jest to związane z dużymi kosztami i inwestycjami, a bardzo pomoże mieszkańcom tych miejscowości dotrzeć do większych węzłów komunikacyjnych.
Ostatecznie prezydent Rafał Dutkiewicz wyraził chęć do rozmów na przytoczone tematy, na niektóre odpowiadając bardzo entuzjastycznie. Wszyscy uczestnicy rozmów postanowili spotkać się po najbliższych wyborach, aby kontynuować tematy już konkretnie i zaplanować działania. Czekamy więc na rozwinięcie poruszonych w rozmowach tematów .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here