Pewne zwycięstwo siatkarek

125

Od samego początku meczu widać (i słychać), było na boisku tylko jedną drużynę. Oborniczanki od pierwszego gwizdka szybko budowały swoją przewagę punktową nad przeciwnikiem. Skuteczna gra w pierwszej akcji oraz na kontrze umożliwiła trenerce – Iwonie Pelc sprawdzenie swojego zespołu w różnych ustawieniach. Dziewczyny do samego końca kontrolowały przebieg spotkania, nie dając przyjezdnym żadnych szans – w efekcie wygrywając sety kolejno do 5, 16 i 12. Zdobyte w ten sposób trzy punkty, zbliżają nas do lidera tabeli AZS UP Wrocław, z którym w bezpośrednim pojedynku zmierzymy się 6 grudnia. Zanim jednak Oborniczanki zmierzą się z wrocławską drużyną, już 8 listopada, ponownie w swojej hali, podejmować będą MGLKS Sobieski Oława – zespół plasujący się na ostatnim miejscu w lidze.

Skład SMS Olimp: Anna Popow, Aleksandra Kurzepa, Honorata Lewicka, Oliwia Żak, Małgorzata Starościak, Klaudia Kubas, Katarzyna Mróz, Daria Popiel, Magdalena Solarewicz, Paulina Gryguć – libero.

Równocześnie z ligowymi potyczkami SMS Olimp, zarówno żeński jak i męski skład bierze udział w XV Dolnośląskich Igrzyskach LZS – Mieszkańców Wsi i Miast. 26 października w miejscowości Goszcz miały miejsce Eliminacje Strefy VII w piłce siatkowej. Dziewczyny wygrywając swój mecz z Twardogórą 3:0, zapewniły sobie awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się już 15 listopada w Witoszowie. Nie ukrywają, że chcą powtórzyć sukces z ubiegłego roku kiedy to wygrały cały turniej. Męska reprezentacja Obornik Śląskich, musiała niestety uznać wyższość przeciwników. Rywalizacja z zespołem ze Żmigrodu skończyła się na niekorzyść SMS`u wynikiem 3:2. Panowie odpadają z dalszych rozgrywek, ale z pewnością będą kibicować swoim koleżankom w kolejnym etapie turnieju LZS.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here