Żmigrodzki OSiR będzie rozbudowany

219

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskich  zostało powołane do życia 5 września 2013 roku i aktualnie skupia 19, zainteresowanych współpracą gmin. Przewodniczącym Stowarzyszenia jest prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a głównym jego celem jest promowanie edukacji i sportu wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też Aglomeracje Wrocławskie postanowiło wybudować sieć kampusów młodzieżowych, czyli profilowanych centrów edukacyjnych.

Pod koniec września rozstrzygnięto konkurs, którego celem będzie wybudowanie 8. takich ośrodków. Wśród wybranych gmin, gdzie powstaną nowoczesne kampusy edukacyjne jest Żmigród.

– Cieszę się, że nasze długie starania zyskały uznanie. Najbardziej dumny jestem z faktu, że nasza młodzież i w ogóle  wszyscy mieszkańcy zyskają dostęp do obiektu o skali, która wcześniej była zarezerwowana dla dużych miast z centrami akademickimi. Teraz to nasi uczniowie będą mogli być gospodarzami międzynarodowych projektów i korzystać z infrastruktury, którą wcześniej znaliśmy z wizyt we Wrocławiu czy w  Warszawie. Dodatkowo, kampus zlokalizowany tuż obok nowego basenu i Ośrodka Sportu i Rekreacji stworzy jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowo-pobytowych na Dolnym Śląsku podkreśla burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Obiekt bazowy, pełniący również funkcję administracyjną, będzie zlokalizowany we Wrocławiu. Siedem pozostałych kampusów będzie rozmieszczonych  satelitarnie na terenie wybranych gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wrocławskiej. Co jest bardzo istotne Gmina Żmigród nie będzie ponosić żadnych kosztów budowy tego obiektu. Stowarzyszenie Aglomeracji Wrocławskiej samodzielnie wystąpi o środki zewnętrzne na kompleksową budowę wszystkich ośmiu kampusów w jednym projekcie.

Zwycięzcą konkursu na projekt została firma CREOPROJECT Bartosza Żmudy z Wrocławia. Praca wyróżniała się innowacyjnym podejściem do architektury budynków pasywnych. Forma każdego z nich ukształtowana jest w formie okręgu lub zbliżonej do okręgu – elipsy.  Okrąg, jako bryła posiadające doskonałe relacje pomiędzy obwodem a powierzchnia dostosowany jest do każdej lokalizacji. Sprawia to, że obiekt staje się uniwersalny, a dzięki dynamicznej bryle będzie dobrze rozpoznawalny. Forma obiektu umożliwi łatwą identyfikację z Aglomeracją Wrocławską poprzez zaoferowanie niestandardowej architektury oraz jednolitego kodu wizualnego dla wszystkich obiektów.

Przypomnijmy, że w 2011 roku Gmina Żmigród oddała do użytku część zmodernizowanego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Latem bieżącego roku lokalna społeczność mogła już korzystać z nowoczesnego basenu kąpielowego, a już niedługo powstanie kolejny niezwykle ważny obiekt, który będzie służył również turystom.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here