VIII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

81

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej jest jednym z przedsięwzięć programowych realizowanych przez harcerzy, które na stałe wpisało się już do kalendarza wydarzeń harcerskich w Hufcu Powiatu Trzebnickiego, o czym świadczy fakt, że była to już VIII edycja,  która tak jak w latach ubiegłych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem drużyn harcerskich i gromad zuchowych.

Każda z drużyn i gromad  biorąca udział w festiwalu mogła zaprezentować się w repertuarze harcerskim lub turystycznym.  Podobne zasady obowiązywały uczestników indywidualnych oraz osoby występujące w duetach.

Czteroosobowe jury w składzie: hm. Mirosław Uruski, Monika Żukowska, Renata Janoszek oraz Marzena Kwinecka oceniało podczas każdego z występów aranżację utworów, akompaniament, walory głosowe, poczucie rytmu, interpretację, dykcję, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz jednolite umundurowanie, jednolity strój lub strój dostosowany do tematyki utworu. Po występach wszystkich uczestników jury przyznało nagrody w następujących kategoriach.

Gromady zuchowe:

I miejsce – 11 GZ „Bractwo Leśnych Elfów” z Obornik Śląskich

II – 14 GZ „Szuwarki” z Radziądza

III – 7 GZ „Złote Smoki” z Osolina.

 

Drużyn harcerskie:

I m. – 3 WDH „Watra” ze Żmigrodu

II – 7 WDH „Złote Smoki”  z Osolina

III – 9 DH „Dęby” oraz 113 DH „Czarni” ze Żmigrodu.

Drużyn wędrownicze:

I m.- 71 DW „Grań” z Obornik Śląskich

II – 8 DW „Armagedon” z Czeszowa.

 

Oprócz występów drużyn na festiwalowej scenie wystąpili również soliści i duety, którzy zaprezentowali się w wybranych przez siebie utworach.

W sumie w festiwalu wzięło udział ok. 200 harcerzy, zuchów i instruktorów. Organizacja Festiwal była możliwa dzięki dofinansowaniu przez samorządy gmin: Żmigród, Trzebnica, Prusice, Oborniki Śląskie oraz Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here