Kwesta na ratowanie polskich nekropolii na Kresach R.P.

189

Związek Strzelecki STRZELEC –J.S. 3003  informuje, że wzorem lat ubiegłych, w dniach 1 i 2 listopada br. na cmentarzach w Trzebnicy, Wysokim Kościele i Zawoni będzie przeprowadzona  zbiórka publiczna środków finansowych na odbudowę polskich cmentarzy na Kresach I i II R.P.

Odbudowa  cmentarzy odbywa się w ramach Akcji  TVP Wrocław – Studio Wschód, pn. „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. Corocznie kilkuset wolontariuszy z Dolnego Śląska pracuje na kilkudziesięciu cmentarzach. Strzelcy na cmentarzach Wołynia pracują od 2008 roku.

W tym roku, po trzech latach prac, odbudowaliśmy cmentarz Wojska Polskiego z 1920 r. w miejscowości Rokitno k. Sarn. W 2015 wykonamy, w 100 rocznicę słynnych bitew, uporządkowanie  cmentarza w Rarańczy i zbujemy Pomnik Pamięci w Rokitnej k. Czerniowiec.

Zbiórka jest zarejestrowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod nr: 2014/973/OR.

Organizatorem Akcji ds. finansowych jest Związek Sybiraków III RP – Wrocław, którego komisja dokona przeliczenia wszystkich puszek kwestarskich, a otrzymane wyniki zbiórki podamy w mediach i w kościołach. Tu przypomnę, że w ubiegłym roku zebraliśmy kwotę 7 tys. 178 zł i była ona największą w skali województwa dolnośląskiego. Na naszym terenie jest wielu ofiarnych mieszkańców, a szczególnie rodzin z rodowodem kresowym. Nasz dar serca i pamięci niech wspomoże ratowanie naszej polskości.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here