Ile osób głosowało do godziny 12.00?

224

Do południa czyli do godziny 12.00 w całym kraju frekwencja wyniosła nieco powyżej 14,5 procenta. Najsłabiej wypadło jednak województwo dolnośląskie, gdzie zagłosowało tylko około 11 procent uprawnionych. A jak wygląda frekwencja w naszym powiecie?

Z danych, które dotarły do naszej redakcji wynika, że najwięcej osób zagłosowało już w gminie Prusice. Do południa swój głos oddało już 15,41%. Nieco mniej osób oddało swój głos w gminie Zawonia – 14,53%. W Żmigrodzie frekwencja wyniosła 12,69%, a w Wiszni Małej – 11,60%. W Obornikach Śl. do tej pory zagłosowało 11,26% uprawnionych do głosowania. A najmniej osób do tej pory zagłosowało w gminie Trzebnica, bo „tylko” 10,29%.

Ile osób uda się na wybory? Czy frekwencja będzie wyższa, czy niższa niż w zeszłym roku. W których gminach dojdzie do drugiej tury? Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, tam zaraz po godzinie 21.00 będziemy przekazywać najświeższe informacje ze wszystkich gmin. Zapraszamy na: www.facebook.com/gazeta.trzebnicka

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here