Piast wyszedł z opresji, Polonia nadal w „dołku”

111

Kibice żmigrodzkiego Piasta z wielką niecierpliwością oczekiwali 14. kolejki III ligi  Dlaczego? Po pierwsze ekipa trenera Grzegorza Podstawka od czterech meczów nie zaznała smaku zwycięstwa, a po drugie do Żmigrodu przyjeżdżała niżej notowana Bielawianka. Okazja więc ku temu, aby ponownie dać radość swoim sympatykom i zamazać niefortunną przeszłość była wyborna. Początek meczu za sprawą gola zdobytego przez Bielawiankę nie rokował tego, co doświadczyła zgromadzona widownia. Z biegiem czasu gospodarze poczynali sobie coraz pewniej i uparcie dążyli do odrobienia strat. Bramkę wyrównującą zdobył tuż przed przerwą niezawodny Adrian Bergier, a zaraz po wznowieniu drugiej części meczu prowadzenie swojej drużynie dał Piotr Mrowiec.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Dalsza część tego spotkania wykazała, że to był dzień wspominanego wcześniej duetu snajperów. Zarówno Piotr Mrowiec, jak i Adrian Bergier strzelili w tym pojedynku po 3 gole, a Piast wygrał 6:1. Tym  samym 5. zwycięstwo żmigrodzian w tym sezonie stało się faktem, a najskuteczniejszy zawodnik Piasta Adrian Bergier ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek i traci do lidera klasyfikacji na najlepszego snajpera zaledwie jednego gola. Warto dodać, że od 70. minuty gospodarze grali w przewadze, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany grający trener Bielawianki Tomasz Zieliński.

Niestety w zgoła odmiennych nastrojach są fani trzebnickiej Polonii. Podopieczni trenera Sławomira Kołodzieja przegrali w sobotę w Brzegu Dolnym 1:3 i nadal zajmują ostatnią pozycję w III-ligowej tabeli. Honorowego gola dla trzebniczan strzelił w ostatniej minucie gry Marcin Masełkowski.

W najbliższą niedzielę (2 listopada) Piast zagra w meczu wyjazdowym z Bystrzycą Kąty Wrocławskie (godz. 11), a Polonia podejmie na własnym stadionie drużynę Piasta Karnin (godz. 14).

Piast Żmigród – Bielawianka Bielawa 6:1 (1:1)  Bramki dla Piasta: 1:1 Bergier (38`), 2:1 Mrowiec (46), 3:1 Mrowiec (55), 4:1 Bergier (66), 5:1 Mrowiec (83), 6:1 Bergier (88).   Piast: Filip Kobylski – Artur Monasterski, Patryk Gołębiewski, Filip Kendzia (85` Kacper Denis), Dominik Piotrowski, Kamil Niedźwiedź (65 Szymon Sołtyński), Ernest Balicki (75 Krzysztof Michalski), Sebastian Zagórski, Mateusz Olikiewicz (33 Grzegorz Mazurek), Adrian Bergier, Piotr Mrowiec.

KP Brzeg Dolny – Polonia Trzebnica 3:1(2:0)  Bramka dla Polonii: 3:1 Masełkowski (90`). Polonia: Karol Buchla – Dariusz Zalewski, Tomasz Szczepek, Maciej Ciosek (46` Piotr Reczka), Szymon Mokrzycki, Rafał Bucki (74 Mateusz Słomski), Piotr Czarnecki, Krystian Jajko, Sebastian Kościuk, Oskar Caliński, Kacper Belica (64 Marcin Masełkowski).