Droższa, spóźniona i bez drugiego stopnia

69

Przypomnijmy, że uruchomienie szkoły muzycznej burmistrz Marek Długozima zapowiadał już od lat. Pierwotnie szkoła miała zacząć kształcić młodych muzyków już w 2012 roku, potem termin oddania przesunięto o rok, aż finalnie otworzyła swoje podwoje jesienią tego roku. Niestety, nie wszystko było tak, jak zapowiedział to burmistrz. Na banerach mieszkańcy Trzebnicy byli zapewniani, że w mieście powstanie Szkoła Muzyczna I i II stopnia, a jak wiadomo, na podstawie porozumienia podpisanego z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołano do życia szkołę muzyczną, ale tylko I stopnia. Zgodnie z zapowiedziami, szkoła wraz z SP2 miała być znacznie tańsza jeśli chodzi o remont budynku. Koszty, przede wszystkim prac budowlanych, finalnie były o 5 mln zł wyższe niż to wcześniej zakładano! Redaktor naczelny NOWej gazety zadał burmistrzowi pytania, również na profilu facebookowym, ale niestety, odpowiedzi nie doczekał się. Tuż przed samym otwarciem szkoły, na terenie trwały jeszcze prace. Sam drugi etap wykonania chodników i placów kosztował ponad 43 tys. zł, a za wykonanie dróg wewnętrznych gmina zapłaciła ponad 96 tys. zł. Całkowity koszt uruchomienia szkoły muzycznej jest trudny do wyliczenia, ponieważ niektóre prace na budynku szkoły muzycznej gmina zlecała razem z pracami na budynku dla szkoły podstawowej i płaciła za nie wspólnie.

O tym, że uruchomienie sztandarowej inwestycji miało być wielkim świętem świadczy to, że przygotowano je z wielkim rozmachem. Jeszcze kilka dni przed uroczystością, sadzone były kwiaty, układana trwa z rolek, tak aby wszystko wyglądało jak spod igły. Organizatorzy zaryzykowali nawet zmianę terminu i z piątku, na który po południu zapowiadano deszcz przełożyli ją na niedzielne popołudnie. Na otwarciu nie zabrakło gwiazd, był także cieszący oczy pokaz multimedialny. Nie znamy jednak kosztów otwarcia, ale sądząc po rozmachu za wszystko zapłacono pewnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Komentarz

Pytania bez odpowiedzi…

Burmistrzowi na jego oficjalnym profilu zadaliśmy następujące pytania: Panie Burmistrzu, czy może Pan wyjaśnić mieszkańcom, dlaczego remont szkół czyli SP2 i muzycznej kosztował o blisko 5 mln zł więcej? Czy może Pan wyjaśnić, dlaczego nie ma zapowiadanej szkoły muzycznej I i II stopnia i czy warto było wydawać tyle publicznych pieniędzy na zajęcia dla około 90 uczniów, którzy będą spotykać się tylko popołudniami i to dwa razy w tygodniu? Może warto było takie zajęcia prowadzić po godzinach w szkołach podstawowych, przecież sale stoją puste… Każdy budynek czy placówkę można nazwać dowolnie np. Szkoła, Akademia czy Kolegium, ale tak naprawdę to, co tu obserwujemy, to zwykłe zajęcia pozalekcyjne, które prowadziło już muzyczne Alegro, z tą różnicą, że teraz za zajęcia i nauczycieli zapłacą wszyscy mieszkańcy, a nie rodzice dzieci, które chcą się kształcić w tym kierunku. Czy może Pan to wyjaśnić?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here