Kadetki Gaudii w opałach, młodziczki górą

121

Porażka uplasowała naszą drużynę na piątym, ostatnim miejscu w grupie I rozgrywek. Nie wróży to najlepiej.

Po przegranej w drugiej kolejce 0:3 z Impelem Gwardią Wrocław, w trzeciej wydawało się, że coś się poprawia. Dziewczęta rozegrały wyrównany mecz z  MKS-em Piast Głogów ostatecznie jednak przegrywając w tie-breaku 14:16, tym samym wyrywając przeciwniczkom jeden punkt.

W sobotnim meczu zabrakło jednak hartu ducha. Niezorganizowana gra, brak porozumienia w akcjach i ospała atmosfera doprowadziły do kolejnej porażki. Przy dość regularnej zagrywce i niezłym odbiorze, zabrakło ważnego składnika dobrej gry – ataku. Po dwóch kompletnie nieudanych setach, trzeci rozpoczął się zaskakująco korzystnie dla Gaudii. Po raz pierwszy w meczu udało nam się zdobyć prowadzenie punktowe. Do połowy seta dziewczęta walczyły punkt za punkt utrzymując niewielką przewagę nad rywalkami. Niestety Gaudia  nie cieszyła się tym stanem zbyt długo. Przy 10 punkcie zawodniczki Tygrysów  wróciły do wcześniejszej gry, już do końca meczu nie wypuszczając prowadzenia z rąk.

Należy natomiast pochwalić młodziczki Gaudii Trzebnica, które w niedzielę, 19 października, rozegrały dwa zwycięskie mecze trzeciej kolejki rundy zasadniczej. W hali wrocławskiego AWF pokonały 2:0 AZS AWF Wrocław oraz Impel Gwardię Wrocław, tym samym plasując się na pierwszym miejscu grupy B rozgrywek.