Okiem młodego szczypiornisty

530

Wygrana młodzików w trzeciej kolejce!

Na początku pierwszej połowy toczyła się walka „punkt za punkt”. Wskutek tego w 11 minucie był remis 4:4. Później to Bór kontrolował grę i wyszedł na prowadzenie 10:6, po kilku akcjach indywidualnych i kontratakach. W 21 minucie karą dwuminutową został ukarany Adrian Uść, ale nie przeszkodziło to gospodarzom w powiększaniu przewagi. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 15:10 dla drużyny z Obornik.Nie był to łatwy mecz, ale szczęśliwy dla gospodarzy. Trener młodzików Łukasz Polak powiedział, że w  drugiej połowie zabrakło nam koncentracji i gry zespołowej, ale również cieszył się z wygranej. Drugą połowę bardzo dobrze zaczęli gospodarze. Rzucili 5 bramek pod rząd przy 0 gości i powiększyli prowadzenie do 10 bramek. Niestety od 34 minuty Bór przestał grać zespołowo. Każdy chciał rzucić bramkę, ale niestety kończyło się to stratą i szybką kontrą gości. W 44 minucie wynik brzmiał 24:17. Od tej pory drużyny grały „punkt za punkt”, co dało gospodarzom zwycięstwo. Ostatni do protokołu meczowego wpisał się Jakub Pierzak, który ustalił wynik spotkania na 28:20.

Skład Boru: Sebastian Rychter (1), Daniel Słomian (4), Patryk Reder (2), Adrian Uść (6), Olek Oziębała (10), Adam Duszak, Piotr Kurnicki, Kacper Nawalaniec (1), Jakub Grzybowski, Łukasz Mączka (4).

Porażka juniorów młodszych w czwartej kolejce

W środę 15 października SPR „Bór” zmierzył się na wyjeździe z wyżej notowaną drużyną Zagłębia Lubin. Było to zaległe spotkanie czwartej kolejki. Początek pierwszej połowy był pod dyktando gospodarzy.  Już w 10 minucie Lubin prowadził 7:3 i nadal powiększał przewagę.  W 17 minucie juniorzy Zagłębia prowadzili 13:4, lecz nadal grali bardzo twardo w obronie, co skutkowało aż pięcioma  dwuminutowymi karami w pierwszej połowie. Na koniec pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 21:10 dla drużyny gospodarzy.

W drugiej połowie drużyna Zagłębia również grała bardzo agresywnie i przez cały czas powiększała przewagę punktową. W 41 minucie n tablicy widniał wynik 29:17 dla drużyny z Lubina. W 45 minucie trzecią dwuminutową karę dostał zawodnik Zagłębia, co skutkowało  czerwoną kartką i usunięciem z boiska, ale nie przeszkodziło to lubinianom w dalszym powiększaniu przewagi. W 53 minucie gospodarze prowadzili już 38:19. Ostatnim zawodnikiem który wpisał się do protokołu był Przemysław Mański, który ustali wynik spotkania na 44:23.

Skład Boru: Maciek Kielar (2), Adrian Uść, Olek Oziębała, Wojtek Pluta (9), Konrad Więcek (3), Michał Kusztelak,Kamil Łabuz, Łukasz Mączka, Szymon Tomaszewicz (2), Marcel Kuczma (7), Filip Zaremba, Amadeusz Więcek.