Zwycięstwo po pięciu setach

91

Nikt się nie spodziewał, że po kontuzji jednej z podstawowych zawodniczek Strzelina w drugim secie, dwie kolejne partie padną łupem UKS-u. Chwilowa przerwa w grze spowodowała, że oborniczanki zaczęły popełniać proste błędy i powstała w ten sposób przewaga w końcówkach była już nie do odrobienia. Brakowało spokoju i skupienia, które na szczęście powróciło w secie czwartym. Skuteczne bloki Magdy Solarewicz oraz zagrywki Darii Popiel były kluczem do zwycięstwa w tej odsłonie meczu. Nasz zespół ponownie uwierzył w wygraną w tym spotkaniu, tak więc pozostało rozstrzygnąć tylko ostatnią partię na swoją korzyść. Tie break, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, był popisem znakomitej gry dziewczyn z SMS-u. Przewaga punktowa jaką zdobyły pozwoliła na kontrolowanie przebiegu tego seta od początku do końca i w efekcie wygrania go do 6! Dodatkowo nagrodę MVP spotkania otrzymała nasza atakująca Honorata Lewicka.

Cenne dwa punkty wywiezione ze Strzelina wpłynęły na wygląd tabeli i w ten sposób jesteśmy wiceliderem! Gratulujemy całemu zespołowi oraz naszym kibicom, którzy również pojawili się na tym meczu. W setach: 17:25, 25:15, 25:23, 22:25, 6:15.

Za tydzień SMS „Olimp” Oborniki Śląskie będzie podejmować na swoim parkiecie KS Milicz. Liczymy na zwycięstwo i 3 punkty! Do zobaczenia na meczu!

Olimp zagrał w następującym składzie: Kubas, Mróz, Lewicka, Popiel, Popow, Kurzepa, Żak, Kozioł i Gryguć – libero.