Mecz z przygodami

72
Oborniczanie obronili trzecie miejsce.

Nasi szczypiorniści w ostatniej chwili dotarli do Obornik Wielkopolskich i po krótkiej rozgrzewce rozpoczęli walkę o ligowe punkty. Początek spotkania zapowiadał zaciętą walkę, jednak gospodarzom starczyło sił i pomysłu tylko na pierwsze dzisięć minut spotkania. Później nasi szczypiorniści sukcesywnie budowali przewagę, która w przerwie meczu wynosiła sześć bramek 18:12.

Drugą połowę również zdominowali nasi piłkarze ręczni, jednak tylko do pięćdziesiątej minuty. Do tego czasu nasi pupile wypracowali przewagę jedenastu bramek. To pozwoliło trenerom delegować do gry zmienników. Od tego momentu gospodarze nabrali „wiatru w żagle ” i w zaledwie cztery minuty odrobili sześć bramek. Jednak różnica była zbyt wielka, a rezerwowi gracze SPR-u opanowali wkrótce sytuację na boisku i nie pozwolili na większe zniwelowanie ciężko zdobytej przewagi. Zadowoleni goście z Obornik Śląskich przy wyniku 33:28,  w dobrych chmurach opuszczali boisko.

Przemysław Bagiński mówił po spotkaniu: – W tym sezonie każdy mecz dla nas będzie bardzo ważny i bardzo trudny. Jesteśmy trzecim zespołem ubiegłego sezonu. Nikomu w lidze nie przychodzi do głowy myśl, że spotkanie z nami będzie łatwe. Raczej i spodziewam się dodatkowej motywacji u przeciwników. Przed meczem, razem z Arturem Szabatem mieliśmy obawy i wynik dzisiejszego meczu wcale nie był dla nas oczywisty. Sparta Oborniki jest przebudowywana i właśnie z tego powodu jest nieobliczalna i zawsze groźna. Wczesna godzina rozgrywania meczu, nasze kłopoty z dojazdem  i choroba trzech zawodników – to wszystko dawało nam podstawy do obawy o wynik spotkania. Szczęśliwie przebieg spotkania ułożył się po naszej myśli i mogliśmy kontrolować wynik przez większość meczu. Za tydzień, w sobotę 18 X ,o  godz. 18 poprzeczkę będziemy mieli podniesioną znacznie wyżej. Będziemy podejmować aspirujących do awansu zawodników ASPR Zawadzkie. Z takimi przeciwnikami emocje są zawsze gwarantowanie, a wynik otwarty.

Skład SPR „Bór” Oborniki Śląskie: Łukasz Kurzydło, Artur Szabat, Michał Szczepanik, Przemysław Bagiński, Kamil Ramiączek, Eryk Sawicki, Aleksander Kasiniak, Konrad Burchacki, Piotr Jagodziński, Adrian Gil, Łukasz Jeglicki, Dawid Kalinowski, Damian Kościuk, Aleksander Pałka, Sebastian Pasternak, Krzysztof Przystarz.