Do trzech razy sztuka. Ogień!

130

W  ostatnią sobotę września bieżącego roku wystartował nowy sezon siatkarzy ZINA III ligi dolnośląskiej. Na inaugurację rozrywek drużyna Ognia Żmigród w meczu wyjazdowym przegrała z faworyzowaną ekipą Rosiek Syców 0:3. Żmigrodzianie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z gospodarzami i ostatecznie pojedynek ten zakończył się po trzech setach, a Ogień w każdym z nich nie przekroczyli granicy 20. punktów. – Drużyna z Sycowa jest niezwykle skuteczna we własnej hali, dlatego wiedzieliśmy, że jedziemy na trudny teren. W trzecim secie prowadziliśmy 17:12, ale ta partia ostatecznie skończyła się naszą przegraną 20:25. Gdybyśmy tę partię wygrali, to wydaje mi się żebyśmy poszli za ciosem i to wygrali –analizował trener Ognia Aleksander Wroński.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Niestety w drugiej kolejce nowego sezonu żmigrodzianie ponownie musieli uznać wyższość rywala w meczu wyjazdowym. Do Jeleniej Góry pojechaliśmy bez naszego asa atutowego Marka Wieczorka i to była przyczyna naszej przegranej. To był bardzo wyrównany pojedynek i niewiele nam brakowało do uzyskania korzystnego wyniku w poszczególnych setach, a co za tym idzie w całym meczu –dodał trener Wroński.

Jak się okazało Ogień odpalił pełną energię dopiero w trzeciej serii spotkań i to we własnej hali. Żmigrodzianie w efektowny sposób pokonali Pogoń Góra. To był naprawdę widowiskowy spektakl siatkarski w wykonaniu gospodarzy, którzy zdominowali sytuację na pakiecie. – W tym meczu byliśmy lepsi od rywali w każdym calu, a zresztą już sam wynik poszczególnych setów o  tym mówi. W naszych szeregach pierwszy mecz zaliczył Krzysztof Gałuszka i zanotował pozytywne oceny, tak jak cały zespół – wyznał szczęśliwy trener Aleksander Wroński.

Teraz przed ekipą ze Żmigrodu „bitwa” wyjazdowa z MUKS „Ziemia Milicka” Milicz (sobota, 18 października, godz. 18).

Dotychczasowe mecze ZINA III ligi dolnośląskiej:

1. kolejka: MKS „Rosiek” Syców – ULKS „Ogień” Żmigród 3:0 (25:19, 25:16, 25:20);

2. kolejka: KS Jelenia Góra – Ogień Żmigród 3:1 (26:24, 25:17, 19:25, 25:20);

3. kolejka: Ogień Żmigród – Pogoń Góra 3:0 (25:18, 25:18, 25:14).