Podwójne święto w Dniu Edukacji Narodowej

260

Uroczystości odbywały się w ostatni piątek, w sali sportowej zespołu szkół. Na wspólne świętowanie przyjechało wielu dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli rady rodziców, a także samorządowców i wiele, wiele innych osób.

Jak mówił Paweł Łukaszewski, dyrektor poradni pedagogicznej, budynek przeszedł ostatnio duży remont. Za 1,2 mln zł wykonano termomodernizację, przebudowano kotłownię, zakupiono nowe wyposażenie do klas, wymieniono okna, a za pewien czas zostaną tam wykonane również podjazdy.

Dzieci chodzące do tej szkoły są bardzo wdzięczne, spontaniczne i życzliwe. Warto dla nich robić wszystko, co się da. Przypomnę, że wszystkie prace mogliśmy wykonać dzięki temu, że kilka lat wcześniej powiat przekazał gminie kompleks budynków przy ul. Leśnej, w których obecnie mieści się szkoła podstawowa i szkoła muzyczna. Wtedy wyceniono ten kompleks na 5 mln złotych. Mogliśmy go sprzedać, ale uznaliśmy, że przekazanie gminie da szansę na to, że SP nr 2 wyprowadzi się z tego budynku. Kiedy rok temu wyprowadzka stała się faktem, remont stal się możliwy – mówi Robert Adach. – W dzisiejszych czasach, kiedy jest tak wiele firm budowlanych, nie jest sztuką coś wyremontować, a pozyskać na to pieniądze z zewnątrz. Do tej inwestycji remontowej otrzymaliśmy dofinansowanie z termomodernizacji, a z PFRON dostaniemy pieniądze na przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chcemy również wybudować bieżnię lekkoatletyczną – z pieniędzy województwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki – zapewniał starosta i dodał, że jego zdaniem uczniowie są doskonale przygotowani do życia i przypomniał sukcesy Pawła Korzeniowskiego, który jest absolwentem szkoły i zdobywał medale na olimpiadach specjalnych.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym. [hidepost=0]  

 

Z rąk dyrekcji szkoły, wszystkie osoby, które przyczyniły się do remontu otrzymały oficjalne podziękowania.

Wojciech Wróbel, naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy życzył wszystkim pracownikom oświaty wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Podczas uroczystości przyznano również nagrody z okazji Święta Edukacji Narodowej. Nagrody Starosty Powiatu Trzebnickiego otrzymali: dyrektorka Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno –Wychowawczych w Trzebnicy – Mieczysława Gruba i dyrektorka Powiatowego Ośrodka  Doradztwa Metodyczno – Programowego w Trzebnicy – Cecylia Śmieszkowska. Przyznano także nagrody dla pracowników oświaty w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno –Wychowawczych w Trzebnicy. Otrzymali je: Lila Zajączkowska, Bernadeta Warzocha, Beata Mąka, Maria Płuciennik, Karolina Husar, Barbara Kozłowska, Dariusz Just, Dominika Głowaczewska – Nahotko, Elżbieta Malik, Wanda Walotka, Bogumiła Kubackai Agnieszka Śliwka. W Powiatowym Ośrodku  Doradztwa Metodyczno – Programowego w Trzebnicy nagrodzeni zostli: Ewelina Rutkowska, Sebastian Węgorzewski i Zofia Błoch. Trzeba dodać, że wszystkie nagrody wręczano przy ogromnym aplauzie publiczności, czyli uczniów szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, który został przygotowany w formie koncertu życzeń. W bardzo dowcipny sposób złożyli życzenia swoim nauczycielom różnych przedmiotów, a życzenia przeplatane były piosenkami w wykonaniu grupy wokalistów.

Kiedy zakończono już część „szkolną” goście udali się na najwyższe piętro, gdzie w wyremontowanych pomieszczeniach mieści się obecnie, między innymi, poradnia i biblioteka. Gospodarze, wraz z ks. Jerzym Olszówką dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, a ksiądz poświęcił nowe pomieszczenia. Wszyscy zaproszeni goście z wielką ochotą udali się do piwnic budynku, w których urządzono magazyn książek w bardzo nowoczesnym systemie, który jak zapewniał starosta Robert Adach jest znacznie efektywniejszy niż tradycyjne regały z książkami. Przesuwane szafy robią ogromne wrażenie. Można odnieść wrażenie, że jest się w jakimś strzeżonym archiwum, a nie w magazynie książek.

Miejmy nadzieję, że nowe pomieszczenia będą wszystkim dobrze służyć, a uczniom i osobom pracującym w budynku będzie się pracowało łatwiej i przyjemniej.[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here