Agata Samiło trzecia w Polsce!

606

Lekkoatleci prowadzeni przez doświadczonego szkoleniowca Ludwika Łyczakowskiego rok 2014 mają prawo zaliczyć do bardzo udanego, a wszystko za sprawą znakomitych wyników sportowych, które w tym czasie osiągnęli. W pierwszej połowie bieżącego roku zawodnicy Sokoła byli najlepsi w biegach przełajowych na całym Dolnym Śląsku, zarówno w klasyfikacji gimnazjów, jak i Zrzeszeń Ludowych Zespołów Sportowych.

W maju na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wywalczyli 7 medali, w tym 4 złote i 3 srebrne, w zawodach strefy wrocławskiej. Były medale, ale również rekordy życiowe: Aleksandra Pietruszewskiego, Michała Klimkowskiego, Aleksandry Bober, czy Dominika Borowskiego. Również w maju na tym samym legendarnym wrocławskim obiekcie sportowym odbył się dolnośląski finał Gimnazjady. Podczas tych zmagań reprezentanci Sokoła Żmigród wywalczyli 5 medali –  2 złote i 3 srebrne. Na uwagę zasłużyła Agata Samiło, która w biegu na 600 metrów uzyskała najlepszy czas (1,41`70 min.) w 24-letniej historii żmigrodzkiego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Ta utalentowana zawodniczka przez cały lekkoatletyczny sezon ciężko pracowała na treningach, co potwierdzała w kolejnych ważnych zawodach.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym. [hidepost=0]

W ostatni weekend września w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Po udanych wcześniejszych eliminacjach młoda żmigrodzianka jechała na te zmagania z dużym prawdopodobieństwem zdobyczy medalowej. Jak się okazało, wywalczyła krążek brązowy w biegu na 600 metrów uzyskując czas 1,39`03 min. Ten wielki sukces można traktować jako podsumowanie niezwykłego roku 2014, uzdolnionej sportsmenki, jak również jej trenera Ludwika Łyczakowskiego. Agatka ma za sobą udany rok, a to za sprawą ciężkiej pracy na treningach oraz niewątpliwego talentu, który posiada. Oprócz brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików jest również mistrzynią województwa dolnośląskiego w biegach przełajowych, na 600 i 1000 metrów oraz wraz z koleżankami wicemistrzynią województwa w sztafecie szwedzkiej (400, 300, 200, 100 metrów). Dwa tygodnie przed Mistrzostwami Polski zdobyła również złoty medal w biegu na 600 metrów na mistrzostwach makroregionalnych. Ma, więc w swojej kolekcji z roku 2014 wszystkie medale od Mistrzostw Powiatu do Mistrzostw Polski chwali swoją podopieczną trener UKS „Sokół” Żmigród Ludwik Łyczakowski. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here