Wygrane wakacje z flagą

375

Pierwsze miejsce i nagrodę 500 zł wygrał Piotr Stala,  drugie wychowankowie Domu Dziecka „Nad stawem” w Obornikach Śl. – 300 zł, trzecie – Rafał Szkwerko – 150 zł. Wręczono także dwa wyróżnienia po 50 złotych.

Jury kierowało się oceną dowcipu i pomysłowości w wykorzystaniu flagi do promocji – powiedział członek jury Bartłomiej Malec z wydziału promocji UM. – Zdjęcie, które zdobyło pierwszą  nagrodę przedstawia Kubańczyka z Hawany,  który  za pomocą flagi „łapie stopa” do Obornik Śl. Drugie miejsce przyznaliśmy za oryginalny pomysł wdrapania się na wydmę.

Trzecie miejsce zdobyło jedyne zdjęcie zrobione w Polsce: na pomniku Bolka i Lolka w Bielsku-Białej – bohaterowie kreskówki wskazują na godło Obornik Śl. na fladze przykrywającej globus.

– Odzew przeszedł nasze oczekiwania. Na konkurs zakupiliśmy sto flag, a rozeszły się w ciągu tygodnia – powiedział burmistrz Sławomir Błażewski, który wręczył nagrody w przerwie Festiwalu Kultur Świata. – Myślimy o powtórzeniu konkursu w przyszłym roku. Jedyną poprawką, jaką trzeba będzie wprowadzić, to umieszczenie na fladze lub obok napisu „Oborniki Śląskie”. Uczestnicy konkursu byli pytani, co to za zielono-żółta flaga, czy z jakiegoś państwa afrykańskiego, albo arabskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here