Szlagier dla SPR-u

87

W ubiegłym  sezonie obydwa zespoły ulokowały się na podium rozgrywek jednak zespól Żagwi Dzierżoniów dwukrotnie wysoko pokonał oborniczan. W bieżącym sezonie obydwa zespoły również będą liczyć się w walce o awans do pierwszej ligi. Przedsmak emocji i sportowej rywalizacji oborniccy kibice mogli poczuć w sobotni wieczór, kiedy obydwa zespoły wybiegły na parkiet. W pierwszych minutach meczu gospodarze wypracowali sobie niewielką dwubramkową przewagę, którą utracili w piętnastej minucie, gdy goście doprowadzili do pierwszego remisu w meczu. Uważna i twarda gra oborniczan, szczególnie w obronie, pozwoliła im po raz kolejny wypracować przewagę. Na przerwę obydwa zespoły schodziły do szatni przy wyniku 14:12.

Druga połowa meczu była jeszcze bardziej emocjonująca, a zawodnicy obydwu zespołów zaprezentowali to, co jest w piłce ręcznej najpiękniejsze. Były efektowne akcje zespołowe i indywidualne, twarda obrona i efektowne parady bramkarskie. W pierwszych minutach drugiej połowy Żagiew zdołała odrobić dwubramkową stratę do SPR-u jednak niesieni niesamowitym dopingiem kibiców oborniczanie zbudowali trzybramkową przewagę, której mimo starań gości, nie stracili. Końcowy gwizdek arbitrów spotkania przy wyniki 27:24 został przyjęty eksplozją radości zawodników SPR-u i kilkuminutową owacją wiernych obornickich kibiców.

Bór: Łukasz Kurzydło, Artur Szabat (7), Michał Szczepanik (1), Przemysław Bagiński (1), Kamil Ramiączek, Adrian  Gil (4), Eryk Sawicki (2), Aleksander Kasiniak, Konrad Burchacki, Piotr Jagodziński (2), Aleksander Kasiniak, Konrad Burchacki, Adrian Gil (4), Łukasz Jeglicki, Dawid Kalinowski, Damian Kościuk, Grzegorz Malawski, Sebastian Pasternak, Sebastian Tabaka.

Kolejne spotkania spotkania rozegrano także w grupach młodzieżowych. Młodym szczypiornistom  i szczypiornistkom nie poszło tak dobrze jak ich starszym kolegom. Poniżej również relacje z meczów widziane oczami naszych najmłodszych zawodników.