Bolesne porażki po efektownych derbach

125

Tuż przed rozpoczęciem środowego, derbowego spotkania burmistrz gminy Żmigród Robert Lewandowski, wraz z głównymi zarządcami żmigrodzkiego klubu Rafałem Zagórskim i Pawłem Pilarskim uhonorowali 15-letnią żmigrodziankę Anitę Turkiewicz. Utalentowana wychowanka Piasta od nieco ponad roku reprezentuje barwy AZS Wrocław, a minionej wiosny zaliczyła oficjalny występ w ekstralidze kobiet i stała się najmłodszą debiutantką w historii polskiego futbolu żeńskiego. Dodatkowo Anita razem z AZS Wrocław wywalczyła brązowy medal rozgrywek 2013/2014 i jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski do lat 17. Tak znaczące osiągnięcia sportowe nie mogły być niedostrzeżone przez żmigrodzki magistrat, dlatego też burmistrz w specjalny sposób nagrodził uzdolnioną piłkarkę.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]

Anitka w zdecydowany sposób wyróżnia się wśród sportowców pochodzących z terenu naszej gminy. W tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę znakomitymi osiągnięciami zawodniczki, gdyż w tak młodym wieku już przeszła do historii żeńskiego futbolu w Polsce i jest etatową reprezentantką w kadrze Polski U-17. Życzyłem Anicie nie tylko w imieniu własnym, ale wszystkich żmigrodzian dalszego tak dynamicznego rozwoju piłkarskiego i jak najszybszego debiutu w reprezentacji Polski seniorek –chwali „perełkę” żmigrodzkiego piłkarstwa burmistrz Robert Lewandowski.

Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Mrowca. Do wyrównania w 34. minucie gry przepięknym lobem z połowy boiska doprowadził Sławomir Kołodziej, a 2 minuty później grający trener trzebniczan wyprowadził swój zespół na prowadzenie, po skutecznie egzekwowanym rzucie wolnym. Tuż przed przerwą ekipa trenera Grzegorza Podstawka wyprowadziła kontratak, który skutecznym strzałem wykończył Sebastian Zagórski.

O ile pierwsze 45 minut gry były bardzo wyrównane, o tyle druga odsłona, to już kompletna dominacja Piasta. W 68. minucie Piotr Reczka sfaulował we własnym polu karnym Adriana Bergiera i arbiter bez wahania wskazał na rzut karny. „Jedenastkę” na gola nie bez problemów, bo „na raty” wykorzystał sam poszkodowany. Wynik meczu w 85. minucie ustalił były szkoleniowiec Polonii, a obecnie najskuteczniejszy zawodnik żmigrodzian Adrian Bergier. Ostatecznie Piast wygrał 4:2 i przynajmniej do wiosennego rewanżu będzie wiódł futbolowy prymat w powiecie trzebnickim. Tymczasem w sobotę oba zespoły rozegrały kolejne mecze. Niestety miniony weekend nie będzie przez nich zbyt miło wspominany, gdyż Piast przegrał z Polonią-Stalą Świdnica 1:5, a Polonia uległa Stilonowi Gorzów Wielkopolski 0:6.

Piast Żmigród – Polonia Trzebnica  4:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Mrowiec (4`), 1:1 Kołodziej (34), 1:2 Kołodziej (36), 2:2 Zagórski, 3:2 Bergier (68 – rzut karny), 4:2 Bergier (85). Czerwona kartka: Kościuk (85` – za faul).

Piast: Filip Kobylski – Filip Kendzia, Marcin Matusiak, Artur Monasterski, Dominik Piotrowski, Kamil Pilarski (90` Patryk Gołębiewski) Sebastian Zagórski, Mateusz Olikiewicz (63 Grzegorz Mazurek), Szymon Sołtyński (68 Krzysztof Michalski), Adrian Bergier, Piotr Mrowiec (80 Ernest Balicki).

Polonia: Karol Buchla – Maciej Waliszczak, Dariusz Zalewski, Tomasz Szczepek (87` Maciej Ciosek), Piotr Reczka, Sławomir Kołodziej, Paweł Pytlarz (63 Sebastian Kościuk), Oskar Caliński, Krystian Jajko, Kacper Belica (70 Jakub Dmuch), Marcin Masełkowski.