Okręgówka: dwie kolejki w jednym tygodniu

214

Bór – zwycięstwo i remis

Dla piłkarzy obornickiego Boru był to tydzień, w którym na wyjeździe udało się zdobyć punkty, a na własnym boisku niestety nie.

W środę pojechaliśmy do Wrocławia z nastawieniem na zdobycz punktową. Jeśli chodzi o taktykę, to zespół był nastawiony na grę z kontrataku. Już na początku meczu mieliśmy dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki, ale w obu przypadkach bardzo szczęśliwie interweniował bramkarz gospodarzy. Gra toczyła się głównie w środku pola. Drużyna była nastawiona na to, żeby nie stracić bramki. Temu celowi była podporządkowana cała organizacja gry. Chcieliśmy strzelić bramkę po stałych fragmentach gry lub z kontrataku i ta sztuka udała się nam w 87 minucie. Konrad Zdeb, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, „idealnie obsłużył” podaniem Tomasza Wasiaka, który zachował zimną krew i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wratislavii strzelił zwycięską bramkę. Nasze zwycięstwo na pewno można uznać za niespodziankę kolejki, bo w środę Wratislawia była jeszcze liderem tabeli – mówi o środowym meczu Kornel Delczyk, prezes Boru Oborniki Śląskie.

W sobotę graliśmy z drużyną Strzelinianki, która w poprzedniej kolejce świetnie się zaprezentowała, remisując z drużyną z Goszcza. Tu taktyka była prosta, jak najszybciej zdominować przeciwnika, strzelić pierwszą i drugą bramkę, i kontrolować przebieg gry. Jednak , po niewykorzystanych aż czterech dwustuprocentowych sytuacjach przegraliśmy 1:2. Bramkę na 1:1 strzelił dla naszej drużyny niezawodny Tomek Wasiak. Znamy swoją wartość i mecz ze Strzelinem trzeba potraktować jako „wypadek przy pracy”. Drużyna zagrała poniżej oczekiwań. Już w środę, o godz. 16 na własnej murawie, w rozgrywkach Pucharu Polski, podejmiemy Sokoła Wielka Lipa. W najbliższą sobotę pojedziemy do Środy Śląskiej, żeby rozegrać mecz z miejscową drużyną. Jedziemy tam po punkty. Naszym rywalem będzie zespół, który jest w naszym zasięgu – podkreśla prezes.

Skład drużyny w meczu z Wrasislavią: Mateusz Nowak, Mateusz Chatys, Marek Mielnik,  Sławomir Kuczek, Rafał Masicki, Damian Popiel, Szymon Delczyk,Tomasz Wasiak, Mateusz Fiłon, Kornel Delczyk, Dawid Molski, Wojciech Jankowski, Mateusz Matraszek, Sebastian Saweczko, Konrad Zdeb.

Skład drużyny w meczu ze Strzelinianką: Mateusz Nowak, Sławomir Kuczek, Marek Mielnik, Mateusz Chatys, Dawid Molski, Szymon Delczyk, Kornel Delczyk, Mateusz Fiłon, Mateusz Matraszek, Tomasz Wasiak, Sebastian Saweczko, Damian Popiel, Hubert Miara.

Dolpasz również zaliczył porażkę i odniósł zwycięstwo

W rozegranym 1 października meczu IX kolejki ligi okręgowej Dolpasz wygrał we Wrocławiu z Piastem Żerniki 6:5.

Bramki dla zespołu ze Skokowej strzelili: 10` 21` P. Konopacki, 34` 79` M. Kiepul, 52` P. Gołaś, 61` I. Gajewski.

Dolpasz: P. Suchacki – T. Figura, P. Kaczałko, P. Sokołowski, Ł. Michalski, W. Płatek (17` K. Kanownik), P. Gołaś ( 83` M. Beśka), K. Tabak ( 81` P. Lewandowski), I. Gajewski ( 76` A. Moskal), P. Konopacki, M. Kiepul.

W meczu X kolejki ligi okręgowej Dolpasz przegrał na własnym stadionie z Wratislavią Wrocław 0:2. Pierwsza część  meczu prowadzona była w bardzo wysokim tempie, jednak to zespół gości zdominował środkową część boiska, spychając podopiecznych trenera Jerzego Szalińskiego do defensywy. Mimo optycznej przewagi, Wratislavia nie stwarzała większego zagrożenia pod bramką Suchackiego.  Dopiero  minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego błąd w szykach defensywnych Dolpaszu wykorzystał zawodnik gości, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

W drugiej odsłonie spotkania skokowscy piłkarze zagrali dużo lepiej, mecz stał się bardzo wyrównany – obie strony coraz śmielej próbowały zdobyć bramkę. Najlepszą okazję na wyrównanie wyniku miał w 70 minucie Tabak – w sytuacji sam na sam z bramkarzem niecelnie dograł do zamykającego akcję Gajewskiego. Dwie minuty później wyśmienitym strzałem popisał się Gołaś, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez bramkarza gości. Następne i ostatnie słowo należało do Wratislavii – w 80 minucie meczu  po błędzie Suchackiego wrocławski zespół ustalił wynik spotkania, wygrywając 2:0.

Dolpasz: P. Suchacki – T. Figura, P. Kaczałko, P. Sokołowski,  Ł. Michalski, P. Gołaś, H. Gawłowski ( 87` P. Włodarczyk), K. Tabak, I. Gajewski ( 81` K. Płatek), P. Konopacki, M. Kiepul (68` K. Kanownik).

Kolejka 9 – 1 października

Burza Chwalibożyce-Orzeł Sadków 6:2

Czarni Kondratowice-GKS Mirków/Długołęka 3:2

Polonia Jaszowice-Orzeł Pawłowice (Wrocław) 2:1

Pogoń Oleśnica-Zjednoczeni Łowęcice  3:0

Piast Żerniki (Wrocław)-Dolpasz Skokowa  5:6

Wratislavia Wrocław-Bór Oborniki Śląskie 0:1