Jesienne bieganie na przełaj

861

Zdaniem organizatorów biegu z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu to nie małe zainteresowanie młodzieży lekką atletyką, a trudności z logistyką i dowiezieniem zawodników na zawody były przyczyną małej frekwencji. Ze względu na ich termin dzieci z ościennych gmin nie mogły być przywiezione gimbusami. – Ze względu na bezpieczeństwo takie biegi powinny być rozgrywane w godzinach przedpołudniowych, gdy jeszcze temperatura powietrza nie jest za wysoka. Przewidując dużą liczbę uczestników, nie można ich rozpocząć później niż o godz. 10. Tymczasem szkoły mogą przywieźć uczniów później, gdy gimbusy zakończą dowożenie dzieci na lekcje i zabrać wcześniej, przed popołudniowymi kursami powrotnymi – powiedział nam Janusz Pancerz, menedżer sportu w TCKiS.  W związku z tym organizatorzy zrezygnowali z zapowiadanej klasyfikacji gmin. Siłą rzeczy najliczniej reprezentowane były szkoły z Trzebnicy.

Biegi zostały rozegrane w piątek 24 września na terenach. parkowych wokół trzebnickiego orlika w dziewięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 m, podobnie jak chłopcy urodzeni w roku 1996 i później; starsi pokonywali trasę 2000 m. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych: nr 2 i nr 3 w Trzebnicy, nr 3 w Obornikach Śl., w Ujeźdźcu Wielkim, w Czeszowie i w Kuźniczysku; gimnazjów: powiatowego oraz nr 1 w Trzebnicy, im. Rataja w Żmigrodzie, publicznego w Obornikach Śl. oraz w Czeszowie; Liceum Ogólnokształcącego i PZS nr 2 w Trzebnicy.

Wyniki:

Dziewczęta:

rocznik 2004: 1. Martyna Gładysz (SP Czeszów), 2. Małgorzata Lenard (SP 3 Trzebnica), 3. Maja Adamek (SP 3 Oborniki Śląskie), 4. Kinga Nietreba (SP 2 Trzebnica), 5. Natalia Wołoszyn (SP 2 Trzebnica);

rocznik 2003: 1. Kasia Ziomek (SP 3 Trzebnica), 2. Ola Nawrot (SP 3 Trzebnica), 3. Justyna Wysota (SP 3 Trzebnica), 4. Martyna Nowaczek (SP 3 Trzebnica), 5. Maja Agaciak (SP 3 Oborniki Śl.);

rocznik 2002: 1. Paulina Żołnierowska (SP 3 Trzebnica), 2. Patrycja Ośmiałowska (SP Ujeździec Wielki), 3. Martyna Bogumił (SP 3 Trzebnica), 4. Zofia Szpil (SP 3 Trzebnica), 5. Julia Laskowska (SP 3 Oborniki Śl.);

rocznik 2001: 1. Zuzanna Zinczenko (PGSJ Trzebnica), 2. Weronika Bogucka (PGSJ Trzebnica), 3. Julia Cyndecka (PGSJ Trzebnica), 4. Weronika Kowal (PGSJ Trzebnica), 5. Lilianna Saternus (PGSJ Trzebnica);

rocznik 2000: 1. Angelika Terpic (Gim. im. Rataja Żmigród), 2. Natalia Jachimowska (PGSJ Trzebnica), 3. Klaudia Płoskonka (Gim. Żmigród), 4. Marlena Fili (PGSJ Trzebnica), 5.Joanna Szewczyk (Gim. Ujeździec Wielki);

rocznik 1999: 1. Agata Samiło (Gim. im. Rataja Żmigród), 2. Ola Bober (Gim. Żmigród), 3. Maja Howis (Gim. Żmigród), 4. Nicola Moscal (Gim. Żmigród), 5. Izabella Kubiak (PGSJ Trzebnica);

rocznik 1998-1997: 1. Milena Pawlik (LO Trzebnica), 2. Anna Kormańska (LO Trzebnica), 3. Sabina Czapor (LO Trzebnica), 4. Karolina Daniluk (LO Trzebnica), 5. Maja Handzel (PZS  2 Trzebnica);

rocznik 1996: 1. Katarzyna Wojciechowska (PZS 2 Trzebnica).

Chłopcy:

rocznik 2004: 1. Mateusz Netwinko (SP 3 Oborniki Śl.), 2. Jan Wróblewski (SP 3 Trzebnica), 3. Maciej Krawiec (SP 3 Trzebnica), 4. Mateusz Dudek (SP 3 Trzebnica), 5. Szymon Kasperkiewicz (SP 3 Oborniki Śl.);

rocznik 2003: 1. Maciej Kotwicki (SP 3 Oborniki Śl.), 2. Kuba Gadaszewski (SP 3 Trzebnica), 3. Sebastian Grzybowski (SP 3 Trzebnica), 4. Marek Widla (SP 3 Oborniki Śl.), 5 Oliwier Szklarz (SP 2 Trzebnica);

rocznik 2002: 1. Piotr Kreczewski (SP 3 Trzebnica), 2. Miłosz Sip (SP Kuźniczysko), 3. Paweł Żubrowski (SP Ujeździec Wlk.), 4. Michał Cierniak (SP Masłów), 5. Piotr Sokołowski (SP 3 Trzebnica);

rocznik 2001 – w tej kategorii wiekowej wystartowali tylko reprezentanci Gimnazjum im. Rataja w Żmigrodzie: 1. Patryk Urbaniak, 2. Michał Krzeszowski, 3. Szymon Cieśla, 4. Patryk Szargan, 5. Maciej Serewiś;

rocznik 2000: 1. Dawid Pukacz (PGSJ Trzebnica), 2. Bartosz Lorek (PGSJ Trzebnica), 3. Bartłomiej Jędra (Gim. im. Rataja Żmigród), 4. Aleksander Oziębała (Gimnazjum Oborniki Śląskie), 5. Adrian Kwiecień (Gim. Żmigród);

rocznik 1999: 1. Kamil Leonowicz (Gim. im. Rataja Żmigród), 2. Konrad Szulc (PGSJ Trzebnica), 3. Husarz Kuba (Gim. Żmigród), 4. Gajda Konrad (Gimnazjum Ujeździec Wielki), 5. Pudłowski Arek (Gim. Żmigród);

rocznik 1998-1997: 1. Patryk Koreńczuk (PZS 2 Trzebnica), 2. Jan Adamski (PZS 2 Trzebnica), 3. Mateusz Dulemba (PZS 2 Trzebnica), 4. Przemek Marduła (PZS 2 Trzebnica), 5. Mateusz Swidziński (PZS 2 Trzebnica);

rocznik 1996: 1.Maciej Ciosek (LO Trzebnica);

rocznik 1995 i starsi: 1. Miłosz Mazij (PZS 2 Trzebnica), 2. Marcin Dufrat (PZS 2 Trzebnica), 3. Mateusz Kasperek (PZS 2 Trzebnica), 4. Łukasz Mikłaszewski (PZS 2 Trzebnica), 5. Krzysztof Grys (PZS 2 Trzebnica).

 

Klasyfikacja szkół:

szkoły podstawowe: 1. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie  Trzebnica – 759 pkt., 2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II Oborniki Śląskie – 448 pkt., 3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” Trzebnica – 387 pkt., 4. Szkoła Podstawowa im.  Marii Konopnickiej w ZS Ujeździec Wielki – 152 pkt., 5. Szkoła Podstawowa w ZS im. ks. Wawrzyńca Bochenka Czeszów – 113 pkt., 6. Szkoła Podstawowa Kuźniczysko – 103 pkt.

gimnazja: 1. Gimnazjum im. Macieja Rataja Żmigród – 630 pkt., 2. Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe przy PZS nr 1 Trzebnica – 569 pkt., 3. Gimnazjum w ZS Ujeździec Wielki – 147 pkt., 4. Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego Trzebnica – 62 pkt., 5. Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla Oborniki Śląskie – 23 pkt., 6. Publiczne Gimnazjum w ZS Czeszów – 20 pkt.

szkoły ponadgimnazjalne: 1. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica Trzebnica – 429 pkt., 2. Liceum Ogólnokształcące im. II Armii WP w PZS nr 1 Trzebnica – 204 pkt.

Zwycięzcy, którzy stanęli na podium otrzymali medale, dyplomy i rzeczowe upominki,  a najlepsze szkoły – puchary.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here