„Królowa Sportu” zadowolona ze żmigrodzkiej podstawówki

205

W sobotę (20 września) wrocławski Stadion Olimpijski opanowali sportowcy ze szkół podstawowych z całego województwa dolnośląskiego.  W zawodach mogli brać zawodnicy urodzeni w latach 2002-2004, czyli uczniowie z klas IV – VI. Każdy uczestnik miał prawo udziału w jednej wybranej konkurencji i w sztafecie, a reprezentacja danej szkoły mogła wystawić do jednej konkurencji nie więcej niż 2. osoby. Zmagania młodych lekkoatletów obserwowali specjalni goście: wicemarszałek dolnośląski Radosław Mołoń, wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMWD Dominik Kłosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UMWD Marcin Przychodny i wiceprezes PZLA Paweł Olszański. Z kolei ambasadorami tej imprezy byli znani ludzie sportu,  m.in. Józef Lisowski – polski trener lekkiej atletyki, twórca sukcesów polskiej sztafety 4 x 400 m w latach 90. i w pierwszej dekadzie XXI wieku, Jakub Krzewina – reprezentant Polski na halowych mistrzostwach Europy w Paryżu (2011), uczestnik sztafety, która zajęła na tych zawodach 5. miejsce i halowy mistrz kraju na 400 metrów z 2012 roku oraz Justyna Kasprzycka – specjalizująca się w skoku wzwyż, czwarta zawodniczka halowych Mistrzostw Świata z 2014 roku.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu.

[hidepost=0]

W zawodach wystartowało przeszło 350. zawodników z 13. ośrodków, które prowadzą zajęcia w programie „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Rzadko spotykaną oprawę miało otwarcie zawodów, gdyż była nią sztafeta 4 x 200 metrów gimnazjalistów w składach mieszanych wraz ze wspomnianymi wcześniej VIP-ami.

Powiat Trzebnica w Grand Prix Dolnego Śląska miał tylko jednego reprezentanta, a była nim Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego ze Żmigrodu. W swoim składzie miała 38. zawodników, którzy do Wrocławia udali się pod opieką swoich nauczycieli Grzegorza Pierzchlewicza i Jana Fedyny. Jak się okazało była to udana wyprawa dla młodych żmigrodzian, którzy w różnych konkurencjach zajęli czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji. Już na wstępie warto zaznaczyć, że dwóch z nich wywalczyło złoty medal! Wśród 5-klasistów w biegu na 60. metrów tryumfował po niesamowitej walce Aleksander Jakubik, który uzyskał czas 8,96 sek.. Z kolei w biegu na 200. metrów w gronie dziewcząt z 4. klas najszybsza była Weronika Kobyłka z czasem 35,81. Żmigrodzka Szkoła Podstawowa miała również swoich srebrnych medalistów, a w tym gronie znaleźli się: Natalia Ostromecka (VI klasa, skok w dal, odległość 3,93 m),  Dawid Grzybowski (V klasa, bieg na 200. metrów, czas 32,7), Sylwia Gruszecka (VI  klasa, bieg na 200. metrów, czas 32,78) oraz Julia Żyto (VI. klasa, bieg na 60. metrów, czas 9,36). Natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli: Mikołaj Kubaliński (IV klasa, 200. metrów, czas 34.76) i Kacper Cych (V klasa, 600. metrów, czas 2:02,70 min.). Na uwagę i pozytywne oceny zasłużyły również sztafety mieszane 4 x 200 metrów w trzech kategoriach wiekowych, które zajęły czołowe miejsca: 4. klasa  (w składzie : Wiktoria Kobyłka, Martyna Nawrocka, Mikołaj Kubaliński, Grzegorz Uznański) na miejscu 2. z czasem 2:27,02 oraz V klasa (Kornelia Sadowska, Natalia Targoni, Dawid Grzybowski, Aleksander Jakubik) na miejscu 3. z czasem 2:17,2 i VI klasa (Natalia Ostromecka, Sylwia Gruszecka, Szymon Pierzchlewicz, Olaf Pawlak) na miejscu 3. z czasem 2:16,3 min.

W końcowej klasyfikacji wszystkich szkół reprezentanci żmigrodzkiej placówki edukacyjnej zajęli znakomite 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 163. punktów. Warto podkreślić, że pozycja ta byłaby zdecydowanie wyższa, gdyby razem z „podstawówką” startowało gimnazjum.  – Jestem bardzo zadowolony z wyniku naszych zawodników i zawodniczek tym bardziej, że do tych zawodów przygotowywaliśmy się zaledwie od 1września bieżącego roku. Tak więc mieliśmy mało czasu, bo niespełna miesiąc, ale pomimo to wszyscy reprezentanci naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Chciałbym podziękować wszystkim naszym zawodnikom za pracę na zajęciach i poświęcenie już w finale Grand Prix chwalił swoich podopiecznych Grzegorz Pierzchlewicz, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w żmigrodzkiej Szkole Podstawowej im. Bolesław Chrobrego.

Tabela końcowa Grand Prix:

1.Twardogóra 253 pkt.

2. Wałbrzych 188

3. Oława 164,5

4. Żmigród   163

5. Złotoryja   156,5

6. Jelenia Góra  134

7. Bystrzyca Kłodzka  97

8 Środa Śląska 90

9. Strzelin   85

10. Węgliniec   84

11. Wrocław 68

12. Żarów   63

13. Głogów 57

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here