Sukces szachistów z Wiszni Małej

94

Po raz piąty z rzędu na tym szczeblu rozgrywkowym wystąpił także zespół OKSiR Wisznia Mała. Nasz klub reprezentowali : Michał Luch, Łukasz Butkiewicz (kapitan drużyny – mieszkaniec Wiszni Małej), Marcin Krzyżanowski, Mateusz Bronowicki, Marcin Stępień (mieszkaniec Machnic) oraz Aleksandra Zmarzły. Według listy rankingowej zespół został sklasyfikowany na 4 pozycji. Celem drużyny była zatem walka o miejsce na podium.

Zawody rozpoczęły się bardzo dobrze – zwycięstwami w dwóch pierwszych meczach. Kolejne dwa spotkania, po wyrównanej walce do „ostatniego pionka”, zakończyły się remisami. Okazało się jednak, że lekki niedosyt związany ze stratą punktów jeszcze bardziej zmobilizował zespół. Kolejne 4 pojedynki zakończyły się po naszej myśli. Szczególnie cenne były wygrane z Górnikiem Czerwionka i  z  Wieżą Pęgów – odniesione mimo niekorzystnego początku meczu. W ostatniej rundzie pozostało tylko postawić kropkę nad „i” – remis z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza zapewnił drużynie 1 miejsce w całym turnieju i awans do I ligi! Drugie i trzecie miejsce, również premiowane awansem, zajęły drużyny Wrzosu Międzyborów oraz Zagłębia Dąbrowa Górnicza. Druga drużyna z powiatu trzebnickiego – Wieża Pęgów, zakończyła rywalizację na 7 pozycji.

Warto wspomnieć również o indywidualnych sukcesach naszych zawodników. Łukasz Butkiewicz zajął 1 miejsce na drugiej szachownicy, a Marcin Krzyżanowski, z fantastycznym wynikiem 7.5/9, zwyciężył na trzeciej szachownicy. Także pozostali członkowie drużyny, mimo braku indywidualnych wyróżnień, spisali się bardzo dobrze. Wszyscy wnieśli ogromny wkład we wspólny sukces. Zwycięstwo nie byłoby też możliwe, gdyby nie fantastyczna atmosfera w drużynie. Wspólne wycieczki po górach w czasie wolnym od gry zintegrowały zespół, w którym obowiązywała zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dzięki temu zawodnicy potrafili wyjść nawet z największych opresji na szachownicy i wygrywać najtrudniejsze pojedynki.

Awans oznacza, że nasz klub znalazł się w gronie 20 najlepszych drużyn w Polsce. Do rywalizacji w I lidze przystąpimy w przyszłym roku, na początku września. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować władzom OKSiRu oraz gminy Wisznia Mała za sfinansowanie udziału w zawodach i umożliwienie odniesienia naszego sukcesu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here