Kibice są ósmym zawodnikiem

82

Zaopatrzona w różne sprzęty wydające głośne dźwięki, klubowe szaliki i ogromy zapał do kibicowania, grupa oborniczan regularnie przychodzi na mecze swojej drużyny. Zarażeni pasją do piłki ręcznej, dwaj młodzi zawodnicy, którzy jeszcze całkiem niedawno sami trenowali ten sport, postanowili wspierać obornickich szczypiornistów grających w drugiej lidze. O powstaniu klubu, kibicowaniu i wspieraniu swego zespołu rozmawialiśmy z Jarosławem Wąsikiem, założycielem klubu kibica.

NOWa: – Skąd wziął się pomysł, żeby powołać klub kibica? Kto jest jego założycielem i

skąd pomysł na to, aby kibicować akurat piłkarzom ręcznym?

Jarosław Wąsik: – Jako Klub Kibica SPR „Bór” rozpoczęliśmy swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Głównymi założycielami klubu jestem ja oraz Marcin Groń. Pomysł na kibicowanie piłkarzom ręcznym urodził się kiedyś w mojej głowie, ponieważ razem z Marcinem graliśmy w tym klubie jako juniorzy, ale niestety Marcin, który był bramkarzem doznał kontuzji kolana i zaprzestał trenowania, a ja również w podobny sposób skończyłem treningi:  na jednym z meczów w lidze juniorskiej doznałem kontuzji szczęki i po jej wyleczeniu nie mogłem już wrócić do treningów, więc obaj przenieśliśmy się na trybuny i tam teraz realizujemy naszą drogę w piłce ręcznej.

NOWa: – Jak klub działa? Jak jest zorganizowany, kto jest liderem, czy jest stowarzyszeniem?

JW: – Klub ogólnie działa z meczu na mecz i  popołudniami. Głównym liderem jestem ja, a że tak powiem moją prawą ręką jest właśnie Marcin Groń. Spotykamy się popołudniami i myślimy co możemy zrobić na kolejnym meczu, co zrobić, aby pojechać na wyjazdowe spotkanie, i aby wszystko działało jak najlepiej. Z racji tego, że nie jesteśmy stowarzyszeniem (ale cały czas myślimy jak stowarzyszenie powołać), to finanse bardzo nas ograniczają, ponieważ za wszystko płacimy z własnych pieniędzy.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]

NOWa: – Ilu klub ma członków i jak się rozwija?

JW: – Tak naprawdę to głównie Marcin i ja zajmujemy się klubem, reszta osób to kibice, którzy przychodzą w sobotnie wieczory na halę, aby wspierać nasz zespół. W większości są to osoby młode, które lubią ten sport lub go uprawiają.

NOWa: – Wiem, że dopingujecie Bór również na spotkaniach wyjazdowych. Jak to organizujecie?

JW: – Organizacja wyjazdów wygląda następująco: zazwyczaj każdy podróżuje swoim środkiem transportu lub czasem organizujemy małego busa i jedziemy na dalsze wyjazdy wszyscy razem. Chcemy być z naszymi zawodnikami również na wyjeździe. Zaprzyjaźniliśmy się z kibicami z Dzierżoniowa. Oni również podróżują za zawodnikami, ale mogą oni liczyć na wsparcie finansowe swojej gminy.

NOWa: – W takim razie z czego klub się utrzymuje?

JW: – Klub kibica utrzymuje się z naszych własnych pieniędzy oraz pieniędzy kibiców, którzy chcą nam pomóc.

NOWa: – Jakie macie plany na najbliższy sezon?

JW: – Mamy zamiar zakupić dwa nowe bębny, megafon, a także zarazić kibicowaniem jak najwięcej osób z naszego miasta.

NOWa: – SPR „Bór” również przeprowadza wiele akcji, które mają za zadanie przyciągnąć na mecze publiczność. Jak układa się współpraca z zespołem Boru?

JW: – Ogólnie współpraca z zespołem układa się znakomicie. Zawodnicy są zadowoleni, że dopingujemy ich na meczach na własnej hali i również z tego, że jeździmy na mecze wyjazdowe, aby ich wspierać i być ich „ósmym zawodnikiem”.

NOWa: – A czego wy, jako kibice, oczekujecie od drużyny w tym sezonie?

JW: – Oczekujemy od naszych szczypiornistów walki od samego początku do samego końca i również historycznego awansu do pierwszej ligi, choć wiemy, że to nie będzie łatwe zadanie, bo  w naszej drugiej lidze są bardzo silne zespoły. Każdy z nich chce awansować i pokazać się z jak najlepszej strony.

NOWa: – Jak można wstąpić do klubu kibica?

JW: – Do klubu kibica tak naprawdę może wstąpić każdy kto ma ochotę do współpracy z nami i wspierania naszego lokalnego klubu. Wszystkich kibiców zapraszamy na naszą stronę na facebook-u: www.facebook.com/klubkibicaspr Tutaj  zawsze są aktualne informacje o klubie kibica i o wszystkich meczach. Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w pierwszy weekend października. Naszym rywalem będzie drużyna z Dzierżoniowa. Z pewnością nie zabraknie emocji, ponieważ gdy „Gra Bór – są emocje”.

NOWa: – Dziękuję za rozmowę.

JW: – Dziękuję. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here