Zwycięstwo na inaugurację rozgrywek. Szlagier w sobotę

396

Sparingi rozgrywane przez oborniczan i osiągane w nich wyniki pokazywały, że trenerski duet Bagiński-Szabat może mieć spore kłopoty w powtórzeniu wyniku z poprzedniego sezonu.  Zwycięstwo z akademikami choć nie było imponujące to pokazało, że nasi szkoleniowcy mają dużo pracy przed sobą. Początek sobotniego spotkania ułożył się  dobrze dla SPR-u. Oborniczanie szybko wyszli na prowadzenie i wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. W grze obydwu zespołów, widać było sporo błędów i przestojów co jest charakterystyczne dla początkowej fazy rozgrywek ligowych. Choć gra obydwu zespołów nie była agresywna i brutalna to w pierwszej połowie sędziowie pokazali dwie czerwone kartki. Pierwszą w czternastej minucie ujrzał zawodnik AKS-u Tomasz Pokora za brutalny faul, a następnie w 28 minucie usunięty z boiska został Przemysław Bagiński za niebezpieczne zachowanie.  Do końca pierwszej połowy oborniczanie grali w osłabieniu, jednak nie zmieniło to obrazu gry, a pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:17.

Druga połowę  w pełni kontrolowali oborniczanie. Trenerzy do gry delegowani zmienników, którzy nie powiększali przewagi, ale nie pozwalali przeciwnikowi odrabiać straty punktowej. Ostatnim zawodnikiem jaki wpisał się do protokołu był Marcin Semczyszyn, który zdobywając swoją czwartą bramkę w meczu ustanowił wynik końcowy spotkania na 28:36.

Przemysław Bagiński powiedział nam po meczu: – Obawialiśmy się tego meczu. Mimo meczów kontrolnych było wiele niewiadomych. Do naszego zespołu w tym sezonie dołączyło aż pięciu zawodników: Adrian Gil, Grzegorz Malawski, Damian Kościuk, Sebastian Tabaka, Łukasz Jeglicki. Trzon zespołu stanowią zawodnicy z poprzedniego sezonu. Nowi zawodnicy jednak mają wpływ na to, co się dzieje w naszej grze. Ta piątka, która do nas dołączyła to młodzi zawodnicy, którzy potrzebują jeszcze wiele godzin spędzonych na boisku. Ich obecność w zespole sprawia, że  w tym sezonie mamy bardziej wyrównany skład, co było naszą bolączką w zeszłym sezonie. Mam nadzieję, ze chłopcy w kolejnych meczach będą pokazywać więcej swoich umiejętności, które wg mojej opinii są niemałe. Myślę, że w kolejnych latach mogą stanowić o sile naszej drużyny. Prawdziwy sprawdzian czaka nas w najbliższą sobotę. Czwartego października naszym rywalem będzie aspirujący do awansu zespół z Dzierżoniowa. Żagiew wzmocniła się przed rozgrywkami i bardzo chce opuścić drugoligowe parkiety. Zapowiada się bardzo ciekawy i emocjonujący mecz więc już dziś zapraszam na  godz. 18. w sobotni wieczór do obornickiej hali przy ulicy Kownackiego 4.

Politechnika Wrocław vs  Bór Oborniki Śląskie 28:36 (11:17)

Skład Boru: Przemysław Bagiński (1), Adrian Gil (3), Piotr Jagodziński (2), Łukasz Jeglicki, Dawid Kalinowski, Aleksander Kasiniak, Damian Kościuk, Łukasz Kurzydło, Grzegorz Malawski, Krzysztof Przystarz (1), Kamil Ramiączek (9), Eryk Sawicki (2), Marcin Semczyszyn (4), Artur Szabat (10), Michał Szczepanik (4), Sebastian Tabaka

Trenerzy: Przemysław Bagiński, Artur Szabat.