Co robi władza

127

Robert Adach, starosta trzebnicki – wczoraj rozmawiał z dyrektorem Kolei Dolnośląskich o możliwościach wprowadzenia bardziej atrakcyjnego biletu aglomeracyjnego, który pozwoliłby także mieszkańcom powiatu trzebnickiego na atrakcyjniejsze podróżowanie koleją i komunikacją miejską we Wrocławiu. Później skontrolował postęp prac na drodze Trzebnica-Skarszyn. Dziś będzie uczestniczył w otwarciu po remoncie drogi Osolin-Morzęcin Mały. W czwartek rozpocznie się przyjmowanie zestawów komputerowych zakupionych dla szkół powiatowych. W piątek rozpocznie procedury odbioru nowej siedziby wydziału komunikacji.

[hidepost=0]

Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy – jak co tydzień! – nie znalazł wczoraj czasu, by poinformować nas, nad czym będzie w w tym tygodniu pracować. Próbowaliśmy o to zapytać sekretarza gminy Daniela Buczaka.  Niestety, i on mimo kilkakrotnych prób, nie udało się z nim skontaktować: nie odbierał telefonu.

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śl. – brał wczoraj udział w spotkaniu roboczym dotyczącym remontu drogi gminnej na odcinku Zajączków-Kotowice. Był również w Saloniku Czterech Muz, gdzie odbywała się „Kawiarenka obywatelska”. Dziś burmistrz brał udział w spotkaniu kierowników, na którym rozmawiano o inwestycja gminnych. Na dziś zaplanował podpisanie aneksu negocjacyjnego do projektu „Czysta woda w Gminie Oborniki Śląskie, planuje również uczestniczyć w spotkaniu podsumowującym V edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Na jutro burmistrz zaplanował spotkanie z  Jerzym Abryckim w sprawie organizacji jubileuszu 50-lecia zespołu Malwy z Kuraszkowa.W środę o godz. 13 będzie przyjmował mieszkańców, a w czwartek spotka się z przedstawicielami OSP Uraz w sprawie  planowanego otwarcia Centrum Dydaktyczno-Kulturalnego i pojedzie na spotkanie w Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu w sprawie pozyskania terenów pod przyszłe inwestycje w gminie.

W piątek burmistrz weźmie udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które organizuje SP w Osolinie, spotka się także z przedstawicielami kół łowieckich w sprawie wyrządzonych szkód przez dziki. Weźmie również udział finale konkursu Piękna Wieś Dolnośląska, podczas którego Stowarzyszenie „Koniczyna” odbierze III nagrodę za projekt „Wioska smaku ze szpinaku”.

Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu – wczoraj był na spotkaniu technicznym w sprawie budowy boiska wielofunkcyjnego. Dzisiaj będzie na sesji rady miejskiej w Żmigrodzie, a także na spotkaniu technicznym odnośnie zakresu i terminów przetargu na dobudowę oświetlenia ulicznego w kilkudziesięciu miejscach na terenie gminy. Jutro wręczy nagrodę za osiągnięcia sportowe Anicie Turkiewicz, spotka się również z przedstawicielem firmy realizującej drogi po kanalizacji (by przyspieszyli prace drogowe). W piątek spotyka się z przedstawicielami radia Zet Gold w sprawie możliwości współpracy, będzie na spotkaniu z Agnieszką Gromczyńską w sprawie polsko-niemieckiego projektu edukacji medycznej. W sobotę zamierza uczestniczyć w rajdzie „4×4”, który odbywa się w miejscowości Gatka, a także na Dniach Karpia w Miliczu i Ostoi. W niedzielę weźmie udział w nagraniach do programu realizowanego przez TVP Wrocław „Teraz Wieś”.

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic – dzisiaj ma spotkanie w sprawach realizacji dwóch projektów unijnych: „Rozwój e-urzędów w 8 JST województwa dolnośląskiego” oraz „Monitoring miejsc atrakcyjnych turystycznie w Gminie Prusice”, a także będzie załatwiał szereg spraw bieżących. Na jutro włodarz gminy ma zaplanowany przegląd realizowanych inwestycji, a także weźmie udział w spotkaniu informacyjnym w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym z rolnikami z terenu gminy w sprawie zmian zasad przyznawania płatności bezpośrednich, które będą obowiązywać od 2015 roku. Po południu burmistrz będzie uczestniczył w Multitece w podsumowaniu projektu „Czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał – Różnorodne formy edukacji, wsparciem profilaktyki uzależnień”. W czwartek będzie rozmawiał o realizacji projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Natomiast w piątek włodarz gminy będzie przebywał na szkoleniu.

Jakub Bronowicki, wójt Wiszni Małej – wczoraj podpisał z  wykonawcą umowę na budowę świetlicy w Krzyżanowicach; będzie gotowa w przyszłym roku. Dziś poprowadzi odprawę ze współpracownikami na temat strategii gminy. Jutro spotka się z dyrektorami szkół i ośrodka kultury, by omówić plany przyszłorocznych wydarzeń artystycznych pod kątem układania budżetu. W czwartek będzie załatwiał bieżące sprawy gminy. W piątek weźmie udział w badaniu ewaluacyjnym w Zespole Szkół w Szewcach. Na niedzielę zaprasza wszystkich mieszkańców do Szewc na koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Robert Borczyk, wójt Zawoni – wczoraj uczestniczył w sesji Rady Miejskiej, po południu pojechał na dwa zebrania wiejskie: w Rzędziszowicach i w Złotowie. Jutro spotka się w przedstawicielami firmy odzyskującej podatek wat od inwestycji.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here