Młodzieżowcy przebojem wdarli się do pierwszego składu Boru

560

Kornel Delczyk, prezes drużyny KP „Bór” Oborniki Śląskie powtarza, że na własnym boisku nie wypada przegrywać. Dlatego też, jak podkreśla, przed swoją publicznością zawsze należy dobrze się pokazywać. Jednak takiej niespodzianki, tak wysokiej wygranej nie spodziewali się chyba najwierniejsi kibice.

Na początku sytuacją nie wyglądała za dobrze.Goście pomimo, że zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, to grają bardzo poukładaną piłkę. Mają dwóch skrzydłowych, na obu bokach pomocy, którzy mają potencjał. Przez pierwsze 40 minut wytrzymaliśmy napór gości, którzy ewidentnie przyjechali po to, żeby wygrać mecz. A potem my zadaliśmy dwa ciosy, po których goście już się nie  podnieśli. W 40 minucie, po akcji Molskiego piłkę do bramki, po strzale z dystansu, skierował Mateusz Fiłon, a  5 minut później, po faulu w polu karnym na Szymonie Delczyku, w bramkę zamieniłem go ja. W drugiej połowie mecz zmienił swoje oblicze. Na boisku pojawili się debiutanci z drużyny juniorów młodszych i trzeba przyznać, że mieli swój dzień. Konrad Zdeb zdobył swoją pierwszą i drugą bramkę w drużynie seniorów, natomiast Dawid Karpiak strzelił piękną bramkę zza pola karnego – mówi Kornel Delczyk.

Prezes jest bardzo zadowolony nie tylko z wygranej, ale i z postawy młodych zawodników:

–  Zagraliśmy dobry mecz pomimo to, że byliśmy osłabieni brakiem Tomasza Wasiaka, Wojtka Jankowskiego i pauzującego za czerwona kartę w meczu z Oleśnicą Huberta Miarę. Następne spotkanie zagramy w środę z Wratislawią, a potem w niedzielę podejmiemy Strzeliniankę  na własnym boisku – zaprasza prezes.

Podczas zwycięskiego meczu zagrali: Mateusz Nowak, Rafał Masicki, Marek Mielnik, Sławomir Kuczek, Mateusz Chatys, Kornel Delczyk, Szymon Delczyk, Mateusz Fiłon, Dawid Molski, Sebastian Saweczko i Damian Popiel.

Wysoka przegrana Dolpaszu

Niestety, niedzielne spotkanie nie ułożyło się po myśli piłkarzy ze Skokowej. Pod okiem nowego szkoleniowca Jerzego Szalińskiego, Dolpasz Skokowa przegrał z Pogonią Oleśnica 1:5 (do przerwy był remis 1:1). Bramkę dla skokowian strzelił Gawłowski. Wyjątkowym wydarzeniem, które miało miejsce jeszcze przed meczem, była wizyta Dariusza Machińskiego, wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który wręczył „zaległy” puchar za awans dla drużyny Doplaszu Skokowa.

Kolejne, środowe spotkanie piłkarze rozegrają na wyjeździe z zespołem Piast Żerniki, a w niedzielę, na własnej murawie zmierzą się z Wratislavią Wrocław.

Dolpasz: P. Suchacki – T. Figura, P. Kaczałko, P. Sokołowski , R. Górnicki ( 46` Ł. Michalski), W. Płatek ( 67` K. Kanownik), P. Gołaś, H. Gawłowski, K. Tabak ( 73` I. Gajewski), P. Konopacki, M. Kiepul.