Rowerzysta zginął pod kołami samochodu

278

Nie wiadomo dokładnie jak doszło do tragedii i jaki był przebieg wydarzeń, które miały miejsce w sobotę, 27 września, na drodze w miejscowości Osiek (gmina Żmigród).

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]

Dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku o 13.54 – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. – Z nieustalonych jak dotąd przyczyn doszło do zderzenia samochodu osobowego marki ford focus z rowerzystą. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 53-letni rowerzysta, wrocławianin, a 27-letnia kobieta, mieszkanka gminy Żmigród, która kierowała samochodem, została odwieziona do szpitala, ponieważ doznała obrażeń ciała – podaje Iwona Mazur. Policjantka dodaje, że samochód i jednoślad zderzyły się czołowo, ponieważ jechały w przeciwnych kierunkach.

Na miejscu wypadku pracowała ekipa policyjna, w skład której wchodzili między innymi technik, a czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora rejonowego – mówi policjantka i dodaje, że przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta była trzeźwa.

Nie możemy mówić ani o tym kto jest winny, ani o przebiegu zdarzenia, ponieważ obecnie prowadzone jest przez policję dochodzenie pod nadzorem prokuratora. Samochód kobiety został zabezpieczony na parkingu strzeżonym i dopiero po przeprowadzeniu czynności będziemy mogli powiedzieć więcej o przebiegu wypadku – mówi Iwona Mazur.

W dniu wczorajszym próbowaliśmy skontaktować się z prokuratorem rejonowym, jednak z powodu obowiązków służbowych był niedostępny.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here