Pawłowski „orlik” zostanie otwarty w październiku

157

Przypomnijmy, że boisko wielofunkcyjne „orlik”, które powstało w Pawłowie Trzebnickim jest już trzecim tego typu obiektem na terenie gminy Prusice. (Dwa pozostałe znajdują się w Prusicach i Skokowej).

Budowę kompleksu planowano od dawna, tym bardziej, że gmina otrzymała dofinansowanie na ten projekt. Zgodnie z założeniami, miało powstać boisko sportowe z pełną infrastrukturą, a także budynek, w którym oprócz szatni znalazłoby się miejsce na świetlicę wiejską, której bardzo brakuje w Pawłowie, a także punkt przedszkolny. Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca inwestycji, który został wyłoniony w przetargu, z powodów swojej kondycji finansowej nie mógł dokończyć prac. W związku z tym, urzędnicy wykonali stosowne inwentaryzacje, po to, aby zapłacić wykonawcy tylko za faktycznie wykonane zadania. Na jej podstawie ogłoszono kolejny przetarg, a pracownicy urzędu postarali się o to, aby dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie przepadła, a została przeniesiona na następny rok. W drugim przetargu wygrała firma Dawar z Poznania, która zaproponowała dokończenie budowy za 1,6 mln złotych.

Budowa „orlika” została już zakończona, a inwestycja jest już odebrana. Obiekt dostał już pozwolenie na użytkowanie. W tej chwili budujemy drogę dojazdową do boiska i do budynku. Ma być ona gotowa do 30 września – mówi Igor Bandrowicz i dodaje, że teraz wykonywane jest rozpoznanie w sprawie punktu przedszkolnego.

Jeśli chodzi o tę sprawę, to jeszcze czekamy. Robimy właśnie analizę i zbieramy chętnych do punktu przedszkolnego. Jeśli nazbiera się około 20 dzieci, to wtedy będziemy się starali pozyskać środki z Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”, z którego finansowaliśmy poprzednie punkty. Obiekt jest dostosowany do potrzeb dzieci, więc teraz czekamy już tylko na chętnych – zapewnia burmistrz i dodaje, że planowane, uroczyste otwarcie „orlika” powinno się odbyć w pierwszej połowie października.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here