Uwaga! W Prusicach będą kamery!

848

Najprawdopodobniej już w tym tygodniu gmina Prusice ogłosi przetarg na zakup kamer i systemu do monitoringu miasta i wsi. Pod baczną obserwacją kamer znajdzie się Rynek i ratusz oraz kościół św. Jakuba w Prusicach, kościół  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie oraz kościół św. Michała Archanioła we Wszemirowie.

Projekt, z którego realizowane jest zadanie ma na celu „poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w miejscach atrakcyjnych turystycznie”.

Jednak, jak mówi burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, chce on docelowo zorganizować system monitoringu całej gminy.

Ten projekt, z którego właśnie teraz korzystamy, pozwoli nam na stworzenie szkieletu całej infrastruktury. Całe zadanie ma kosztować ok. 400 tys. zł, z czego otrzymamy dofinansowanie w wysokości 69,99 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Na początku, właśnie w ramach projektu, zakupimy około 40 kamer, a potem będziemy tylko dokupować kolejne. Dziś nie są ona już tak drogie, jak były jeszcze kilka lat temu. Największym kosztem jest stworzenie centrum i instalacji. Planujemy, że takie właśnie centrum monitoringu powstanie w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, na pierwszym piętrze – zapowiada burmistrz.

Zdaniem Igora Bandrowicza, najlepszym rozwiązaniem będzie to, że zostanie zainstalowany system do „wyłapywania” zachowań agresywnych, a sam monitoring i pogląd z niego będą śledzić strażnicy miejscy.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here