Bór i Dolpasz zaliczyły porażki

81

Porażka zawodników ze Skokowy była wyjątkowo dotkliwa, ponieważ zespół przegrał wysoko, nie zdobywając żadnej bramki. Po meczu, na oficjalnej stronie klubu pojawiła się następująca notatka: „Problemy kadrowe podobnie jak w dwóch wcześniejszych meczach miały ogromny wpływ na wynik spotkania. Z powodów zdrowotnych, jak i osobistych w meczu nie mogli wystąpić: K. Tabak, T. Gałecki, W. Płatek, H. Gawłowski, M. Kiepul, R. Kopociński. Warto dodać, że wymienieni nieobecni są zawodnikami pierwszego składu i to właśnie oni w głównej mierze odpowiadają za kreowanie gry Dolpaszu. W całym spotkaniu skokowscy zawodnicy stworzyli zaledwie dwie sytuacje bramkowe – Kaczałko nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, zaś Gołaś z kilku metrów posłał piłkę obok bramki. Gospodarze mieli tych sytuacji zdecydowanie więcej i tylko wspaniała postawa Suchackiego na linii bramkowej i Sokołowskiego w szykach defensywnych ustrzegła podopiecznych trenera Krzysztofa Tabaka od zdecydowanie wyższej porażki.”(źródło www.dolpasz.skokowa.pl).

Kolejny mecz piłkarze ze Skokowy rozegrają na własnym boisku z Pogonią Oleśnica, czyli z tą samą drużyną, z którą w ostatni weekend zmierzyli się oborniczanie.

W składzie Dolpaszu Skokowa zagrali: P. Suchacki – T. Figura, Ł. Włodarczyk ( 68` D. Skrzypicki), P. Sokołowski, R. Górnicki, P. Gołaś, Ł. Michalski, K. Kanownik, I. Gajewski, P. Kaczałko, P. Konopacki.

Oborniczanie strzelili bramkę groźnemu rywalowi

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się

[hidepost=0]

Jak mówi Kornel Delczyk, prezes KP „Bór” Oborniki Śl., piłkarze  w meczu z Polonią Jaszowice od samego początku  nie nastawiali się na grę z kontrataku. – Mieliśmy pełen szacunek dla przeciwnika, który walczy o awans do IV ligi. Mieliśmy swoje założenia, które realizowaliśmy przez cały mecz. Około 20 minuty pierwsi zdobyliśmy bramkę, po moim podaniu strzelił Tomasz Wasiak, kiedy był sam na sam z bramkarzem. Graliśmy blisko siebie, mocno, agresywnie w obronie, ale to właśnie w obronie popełniliśmy dwa kardynalne błędy, które zakończyły się bramkami. Pierwszą strzelili nam rywale, a drugą strzeliliśmy sobie sami, bo nasz obrońca skierował piłkę do własnej bramki, tak więc padła bramka samobójcza – opisuje przebieg meczu prezes klubu i dodaje, że wynik jest dla drużyny niekorzystny, ale jeśli chodzi o zaangażowanie i samą grę, to piłkarze z Obornik Śl. nie mają się czego wstydzić.

Postraszyliśmy kandydata do awansu, drużynę, która jest „personalnie” na wyższym poziomie. Nie mamy się czego wstydzić, ale czujemy pewien niedosyt, bo mogliśmy się pokusić o niespodziankę w tym meczu. Na pewno musimy szukać punktów z drużynami, które będą z nami walczyć o środek tabeli, a jeżeli ugramy coś z drużynami z czołówki, to potraktujemy to jako nasz sukces. Na wyróżnienie w niedzielnym meczu zasłużyli: Dawid Molski i Tomasz Wasiak, którzy tego dnia „zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia” – mówi prezes i dodaje, że kolejny mecz piłkarze Boru rozegrają w niedzielę, o godz. 12 u siebie z Piastem Żerniki i ten mecz, na własnym boisku muszą wygrać.

 

KP „Bór”: Mateusz Nowak, Sławomir Kuczek, Marek Mielnik, Mateusz Chatys, Dawid Molski, Szymon Delczyk, Hubert Miara, Kornel Delczyk, Wojciech Jankowski, Mateusz Fiłon i Tomasz Wasiak. Zmiany: Sebastian Saweczko za Kornela Delczyka, Rafał Masicki za Mateusza Fiłona.

 

Wyniki 7. kolejki

GKS Mirków/Długołęka-Orzeł Sadków 1:1

Burza Chwalibożyce- Orzeł Pawłowice (Wrocław) 4:1

Czarni Kondratowice-Zjednoczeni Łowęcice  3:1

Polonia Jaszowice-Dolpasz Skokowa  3:0

Pogoń Oleśnica-Bór Oborniki Śląskie  2:1

Piast Żerniki (Wrocław)-Wiwa Goszcz  0:6

Wratislavia Wrocław-KS Łozina 2:0

Strzelinianka Strzelin-Sokół Marcinkowice 3:2

Polonia Środa Śląska-Falko Rzeplin  2:2

 

 

 

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Wiwa Goszcz 7 19 19-4
2 Wratislavia 7 16 13-3
3 Czarni Kondratowice 7 15 13-8
4 Pogoń Oleśnica 7 15 16-9
5 Zjednoczeni Łowęcice 7 15 16-9
6 KS Łozina 7 14 19-12
7 Orzeł Sadków 7 11 8-7
8 Polonia Środa Śląska 7 11 12-11
9 Falko Rzeplin 7 9 16-15
10 Strzelinianka 7 8 6-11
11 Burza Chwalibożyce 7 7 14-17
12 Dolpasz Skokowa 7 7 6-11
13 Bór Oborniki Śląskie 7 6 10-19
14 Polonia Jaszowice 7 6 9-18
15 GKS Mirków/Długołęka 7 5 9-10
16 Orzeł Pawłowice 7 5 9-16
17 Piast Żerniki 7 4 10-18
18 Sokół Marcinkowice 7 4 8-15

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here