Demoniczny wokal, czyli rock progresywny w Bajce

130

– Ten zespół z miasta Łodzi pochodzi. Wtedy, w roku 2007, tyle wiedzieliśmy o kapeli, która miała zagrać w Bajce. Ówczesny perkusista, który dogrywał z nami szczegóły koncertu dosyć oszczędnie dozował informacje: gramy rock progresywny – opowiada Jarosław Trocki, właściciel obornickiej „Bajki” i dodaje: – Dotychczas w Bajce można było usłyszeć blues, punkrock, nawet jazz, ale rocka progresywnego nikt jeszcze nie grał. Zaryzykowaliśmy, zawsze musi być ten pierwszy raz. Zaryzykowali też bajkowicze, którzy na koncert przyszli ulegając naszemu marketingowi.

Od pierwszych dźwięków klawiszy, od pierwszego uderzenia w struny gitar absolutnie wszyscy dali się ponieść muzyce i bez oporów udali się w podróż po krainie rocka zwanego progresywnym. Było wszystko, co najważniejsze: długie kilkunastominutowe, wieloczęściowe suity ze zmieniającymi się schematami rytmiczno – harmonicznymi, urozmaicone instrumentarium z basem bezprogowym, na którym basista momentami grał smyczkiem, a także demoniczny wokal przypominający czasem Fisha z zespołu Marillion, czasem Davida Bovie. Była wirtuozeria gitarzysty i piękna dama w chórkach. Słowem, półtorej godziny doskonałej uczty muzycznej zaserwowanej na najwyższym poziomie.

– Polubiliśmy ich muzykę i polubiliśmy też samych muzyków. Oni nas też – wspomina właściciel.

Tak było wtedy, siedem lat temu. Zespół przez ten czas zdążył sporo namieszać na polskiej scenie artrockowej, bierze udział w festiwalach, nagrywa płytę i… koncertuje. Zaczyna trasę jesienną koncertem właśnie w obornickiej „Bajce”.

– Cieszymy się ogromnie z tego wyróżnienia i mamy nadzieję, że razem z nami będą cieszyć się ci wszyscy, którzy w najbliższy czwartek zawitają do Bajki, by udać się w podróż do klimatów Yes, Pink Floyd, Genesis, Procol Harum, czy King Crimson. Zapraszamy 18 września od  godz. 19. Wstęp 15 zł – zaprasza Jarosław Trocki.

Dla naszych Czytelników mamy też 2 bilety. Aby je zdobyć, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł ma debiutancki album grupy: LEAFLESS TREE? Wygrywają osoby, które jako pierwsze zadzwonią do redakcji i podadzą prawidłową odpowiedź. Czekamy od wtorku, 16 września od godziny 12.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here